جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از فرستنده های برون مرزی در شهرستان تایباد - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از فرستنده های برون مرزی در شهرستان تایباد

با حضور معاون توسعه و فن آوری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فرستنده های 300 و 600 کیلو واتی در ایستگاه رادیویی پر قدرت برون مرزی شهرستان تایباد به بهره برداری رسید.

معاون توسعه و فن آوری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در تایباد برگزار شد، گفت: این فرستنده ها که همه قطعات آن تولید داخل کشور است با هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال و با تلاش مهندسان و متخصصان ایرانی در مدت زمان 3 سال ساخته شده است.

 علی عسکری ابراز داشت: با نصب و راه اندازی این فرستنده های جدید، روزانه 17 ساعت برنامه های برون مرزی به زبان های تاجیکی، ازبکی و دری برای مردم افغانستان و آسیای میانه پخش می شود.

 همچنین نظری، مدیر کل فرستنده های رادیویی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در این مراسم گفت: نصب فرستنده 10 کیلو واتی به منظور پخش برنامه های استانی، احداث سیستم خنک کننده و سرمایشی متمرکز و دیزل جنراتور از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این ایستگاه رادیویی است.

 مولوی توکلی، امام جمعه اهل سنت تایباد، مولوی صالحی، از مدیران حوزه علمیه اهل سنت این شهرستان، حجت الاسلام مرتضی محدثی امام جمعه موقت اهل تشیع تایباد، حجت الاسلام علی نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی و همچنین جمعی از مدیران محلی و استانی در این مراسم حضور داشتند.

alt

alt