جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از فرستنده های دیجیتال منطقه مرزی یکه سعود - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از فرستنده های دیجیتال منطقه مرزی یکه سعود

همزمان با دهه امامت و ولایت و از عتبارات سفر رهبری  ایستگاه تلویزیونی و فرستنده های دیجیتال رادیویی و تلویزیونی TS1  و  TS2یکه سعود در شهرستان مرزی راز و جرگلان با حضور مردم، مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ؛ نوروزیان معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی در این مراسم با بیان اینکه به لطف پیشرفت فناوری های ارتباطات امروزه مرزهای جغرافیایی مفهوم سابق خود را از دست داده اند گفت: یکه سعود، منطقه ای محروم است و متاسفانه در سالیان گذشته به دلیل مشکلاتی که وجود داشته کمتر به این منطقه توجه شده است .

وی افزود : با ایجاد چنین امکاناتی هم سطح فکری و فرهنگی مردم بالاتر می رود و هم جلوی تاثیرگذاری شبکه های مخرب ماهواره ای را می توان به راحتی گرفت .

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی امام جمعه بجنورد هم با بیان اینکه بحمدا... صدا و سیمای استان فعال و جهادی کار می کند افزود : مدیریت جهادی دست اندرکاران شبکه اترک در استان به وضوح و کاملا مشهود است و از جمله این فعالیت های جهادی همین افتتاح فرستنده دیجیتال منطقه مرزی و محروم یکه سعود می باشد .

حجت الاسلام نوروزی امام جمعه راز هم در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه شهرستان راز و جرگلان منطقه مرزی و مهمی است گفت : امروز این خدمت بزرگ صدا و سیما در این منطقه محروم و مرزی به ثمر نشسته است و امیدواریم بقیه مناطق این شهرستان هم تحت پوشش شبکه های رادیویی و تلویزیونی جمهوری اسلامی قرار بگیرند .

احمد مهدوی مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی هم گفت: به همت مسئولان سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه استانی اترک، با افتتاح این فرستنده هدیه و عیدی عید بزرگ و سعید قربان را تقدیم مردم غیور و مرز نشین این منطقه کردیم .

وی با اعلام اینکه قرار ما این است که همه نقاط مرزی را از پوشش دیجیتال بهره مند کنیم افزود: این مهم برنامه ریزی کوتاه مدت را دربر می گیرد که انشاء الله با تامین اعتبارات لازم و امکانات و تجهیزات لازم هر چه سریعتر بتوانیم تمام مناطق مرزی استان را تحت پوشش فرستنده های دیجیتال قراردهیم .

مهدوی اضافه کرد: برای بهره برداری از این طرح سازمان صدا و سیما 2 میلیارد ریال از محل اعتبارات رهبری و سازمان صدا و سیما هزینه کرده است .

گفتنی است با بهره برداری از این طرح بیش از پنج هزار و سیصد نفر از جمعیت مرزنشین این شهرستان از مزایای آن برخوردار شدند و پوشش دیجیتال در نقاط مرزی استان به 40 درصد افزایش یافته است .

alt

alt