جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از ۸۵ طرح فنی صداوسیمای مرکز ایلام - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از ۸۵ طرح فنی صداوسیمای مرکز ایلام

بهره برداری از ۸۵ طرح فنی صداوسیمای مرکز ایلام

 

هم‌زمان با چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، ۸۵طرح فنی در صداوسیمای مرکز ایلام به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز ایلام، در چهلمین طلیعه انقلاب شکوهمند اسلامی و با حضور معاون توسعه و فناوری رسانه ملی، استاندار ایلام و جمعی از مسئولان محلی، ۸۵طرح فنی در صداوسیمای مرکز ایلام افتتاح شد.
برای افتتاح این طرح‎ها در مجموع ۵۰میلیارد تومان اعتبار، هزینه شده است.
از مهم‌ترین این طرح‎ها می‎توان به ایستگاه پرقدرت رادیویی ۲۰۰ کیلوواتی صالح آباد، طرح زیرساخت فیبرنوری مرکزایلام، راه‌اندازی ۹فرستنده دو کیلووات اف ام رادیویی در ایستگاه پرقدرت شهیدکریمی نخجیر، به‎منظور پوشش کامل جاده ایلام تا پایانه مرزی مهران و طراحی و تجهیزکامل ایستگاه تلویزیونی کبیرکوه باپوشش جمعیتی صدهزارنفر اشاره کرد.
علیدادی، معاون توسعه فناوری رسانه ملی در این مراسم با اشاره به مسیر رو به رشد کشور در بخش‌های مختلف از جمله رسانه ملی گفت: تعداد شبکه‌های تلویزیونی از یک شبکه سراسری در سال۵۷ به ۲۰ شبکه ملی، ۳۳ شبکه استانی و ۱۳ شبکه برون مرزی در سال ۹۷رسیده و پوشش رادیویی نیز از پوشش۷۵درصدی در سال۵۷به پوشش تقریباصد در صدی در گستره  استان‌ها و حتی خارج از مرزها رسیده است.
علیدادی همچنین به تلاش چشمگیر و توفیقات درخشان معاونت فنی مرکز ایلام اشاره کرد و افزود: رسانه استانی مرکز ایلام با درخشش در بخش‌های مختلف پانزدهمین اجلاس فناوری رسانه، از جمله استان‌های پیشرو در اجرای طرح های فنی و خدمت رسانی به مردم استان ایلام است.
سلیمانی استاندار ایلام هم در این مراسم گفت: دشمنان جمهوری اسلامی در طول چهل سال گذشته از هیچ توطئه‌ای برای تحریم، تهدید و فشار علیه ملت بزرگ ایران فروگذار نکردند اما ما شاهد پیشرفت در کشور بوده‌ایم که افتتاح طرح‌های رسانه ملی با استفاده از ظرفیت مهندسان و کارشناسان داخلی نمونه‌ای از این پیشرفت‌هاست.
مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام نیز در آیین افتتاح این طرح‎ها از بهره‎برداری از این ۸۵ طرح با رویکرد تقویت زیرساخت‎های مرکز و ایستگاه‌هایی با پوشش جمعیتی بالا و ۴۵طرح فنی درحوزه زیرساختی، استودیویی و سیگنال رسانی به میمنت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خبر داد.
در پایان آیین، ضمن قدردانی از کارکنان تلاشگر معاونت فنی، از تمبر چهل سالگی انقلاب نیز رونمایی شد.