جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از 10 طرح صدا و سیمای مرکز گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از 10 طرح صدا و سیمای مرکز گلستان

همزمان با نیمه شعبان و میلاد باسعادت منجی عالم بشریت 10 پروژه حوزه فنی صدا و سیمای گلستان بصورت متمرکز به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکزگلستان، معاون توسعه و فناوری رسانه ملی در حاشیه افتتاح متمرکز این طرح ها از خودکفایی ایران در تولید فرستنده های دیجیتال رادیویی و تلویزیونی خبر داد.

  علی عسگری افزود: سازمان صدا و سیما در زمینه خودکفایی یکی از برترین هاست و به شرکت های دانش بنیان که بتوانند تجهیزات پیشرفته را در ایران تولید کنند، کمک می کند.

 وی اظهار داشت: در یکی دو سال گذشته فرستنده های رادیوی یک کیلو وات، دو کیلو وات و اخیرا 5 تا 10 کیلو وات را در کشور تولید کردیم و سازنده آن هستیم.

 وی عنوان کرد: همچنین در زمینه فرستنده های تلویزیونی دیجیتال بعد از آنکه فرستنده های، 5 ، 10 ، 500 وات را تولید کردیم اخیرا فرستنده های یک کیلو وات، دو کیلو وات، سه کیلو وات تولید شده است و تولید فرستنده های شش کیلو وات نیز در حال تحققیق و توسعه است و امیداوریم امسال سازنده آن باشیم.

  معاون توسعه و فناوری رسانه ملی گفت: به رغم تلاش دشمنان در ممانعت از پخش شبکه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، دشمنان نتوانستند از تاثیرگذرای این شبکه های در بین ملتهای دنیا جلوگیری کنند.

 وی افزود: پوشش سامانه تلویزیون دیجیتال در کل کشور به 80 درصد رسیده است و با توجه به فشار آمریکا برای اخلال در شبکه های رادیویی و تلوزیونی که برخلاف قوانین بین المللی است، بررسی کردیم که اگر اخلال هم صورت گیرد پوشش دیجیتال برای مردم پایدار خواهد بود.

 alt

 alt

مدیرکل صدا و سیمای گلستان نیز، فرستنده تی اس دو TS2)) دیجیتال ایستگاه پرقدرت تلویزیونی درازنو را با یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار از مهمترین این طرح ها برشمرد.

  مقدسی گفت: با این طرح پوشش دیجیتال شبکه رسانه ملی در استان به 85 درصد و شمار شبکه های تلویزیونی قابل دریافت با دستگاه مبدل دیجیتال از 10 شبکه به 20 شبکه و شبکه های رادیویی اف ام به 19 شبکه رسید.

 استاندار گلستان نیز با تاکید بر اهمیت شبکه های استانی صدا و سیما گفت: نگاه استراتژیک به رسانه در استان داریم و پیگیر کارها و پروژه های صداو سیما هستیم.

  جواد قناعت افزود: همچنین پیگیر کارها و پروژه های صدا و سیما استان هستیم و حمایتهای لازم را از پروژه های آن می کنیم و در سال گذشته قرادادهایی منعقد کردیم و امسال نیز در بودجه سعی می کنیم پروژه هایی که تعهدات استانی است، محقق شود.

 بهره برداری از ژنراتور 800 کیلوولت آمپر ایستگاه درازنو، بهره برداری از ایستگاههای ماهواره ای سرچشمه گالیکش و افراتخته واحد علی آبادکتول، بهره برداری از واحد سیار شماره دو مرکز گلستان با تغییر کاربری رادیویی و تلویزیونی، بازسازی فرستنده ایستگاه رادیویی قائم گنبدکاووس، استانداردسازی 11ایستگاه ماهواره ای برای نصب فرستنده دیجیتال و راه اندازی سرویس اف تی پی در دفاتر خبری، نصب رله دیجیتال در چهار ایستگاه سیگنال رسانی و .. با 15 میلیارد ریال اعتبار از جمله طرح هایست که افتتاح شد.