جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از 114 ایستگاه رادیویی و تلویزیونی در روستاهای کردستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از 114 ایستگاه رادیویی و تلویزیونی در روستاهای کردستان

بهره برداری از 114 ایستگاه رادیویی و تلویزیونی در روستاهای کردستان

 

همزمان با سفر رییس جمهور 114 ایستگاه رادیویی و تلویزیونی در نقاط مختلف استان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، دکتر علی دارابی  با اشاره به نامگذاری سال 96 برنامه های صداو سیمای مراکز استان ها را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دانست وافزود:  با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها رسانه ملی و مراکز استان ها برنامه های ویژه ای را برای این امر مهم در نظر دارد .
دارابی افزود: برای راه اندازی این 114 ایستگاه رادیویی و تلویزیونی، 100 میلیارد  ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان تأمین شده است.
دکتردارابی خاطر نشان کرد: در شهرستان مریوان 37 ایستگاه، سقز 24 ایستگاه، سنندج و بانه هر کدام 12 ایستگاه، بیجار 11 ایستگاه، دیواندره 8 ایستگاه، سروآباد 5 ایستگاه، کامیاران 3 ایستگاه و قروه 2 ایستگاه افتتاح خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها که در شهریور ماه سال جاری در سنندج برگزار می شود از ساخت فیلم سینمایی سنجرخان خبر داد و گفت : مقدمات کار برای تولید این فیلم تاریخی فراهم شده است.
وی افزود: پوشش دیجیتال برای 170 روستای استان کردستان 88 درصد افزایش می یابد.
همچنین با حضور معاون امور استان های رسانه ملی برای اولین بار در مراکز استان ها دو استودیو 12 و 18 پنلی خبر و پخش سیما و نیز تی وی پخش سیما راه اندازی و افتتاح شد.
در این مراسم،  ابوالقاسم امان اللهی مدیر کل صداوسیمای مرکز کردستان با اشاره به توانمندی ها و فرهنگ اصیل مردم کردستان گفت: برای به بالفعل رساندن توانمندی های بالقوه ی علمی فرهنگی هنری، اقتصادی و اجتماعی، صداوسیمای مرکز کردستان با تمام قوا در سال های اخیر تلاش کرده و در این مسیر گام خواهد برداشت.