جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از 14 پروژه مرکز خراسان شمالی همزمان با دهه فجر - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از 14 پروژه مرکز خراسان شمالی همزمان با دهه فجر

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای خراسان شمالی هزار جریبی معاون فنی صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی گفت: همزمان با ایام ا... دهه فجر 14 پروژه فنی صدا و سیمای خراسان شمالی با اعتبار بالغ بر 9 میلیارد و 800 میلیون ریال به بهره برداری می رسد .

 وی افزود: این پروژه ها شامل 11 پروژه آنالوگ و 3 پروژه دیجیتال در 6 شهرستان استان به بهره برداری می رسد .

وی خاطر نشان کرد: پروژه های آنالوگ صدا و سیمای خراسان شمالی شامل احداث ایستگاه و پوشش 4 شبکه تلویزیونی در یازده روستای استان با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 300 میلیون ریال می باشد .

هزار جریبی عنوان کرد: با بهره برداری از این پروژه های آنالوگ جمعیتی بالغ بر 4 هزار و 325 نفر از مردم روستاهای امیر آباد و شبدره بجنورد، احسان آباد و گوگدره فاروج، نظر محمد، خیرآباد، شناقی و باغ شیروان، جوزک مانه و سملقان، ناویا جاجرم و عراقی اسفراین از شبکه های یک، دو، سه و استانی بهره مند می شوند .

alt

معاون فنی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی تصریح کرد: همچنین 3 پروژه دیجیتال در شهرهای شیروان، بجنورد و اسفراین با اعتباری بالغ بر  4 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری می رسد .

وی گفت: با بهره برداری از این پروژه ها جمعیتی بالغ بر 147 هزار و 580 نفر از شبکه های تلویزیون دیجیتال بهره مند می شوند .

گفتنی است در حال حاضر 61 درصد جمعیت خراسان شمالی تحت پوشش شبکه های تلویزیون دیجیتال و بیش از 98 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه های یک، دو، سه آنالوگ و بیش از 92 درصد شبکه اترک می باشند .