جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از 32 دستگاه فرستنده دیجیتال در خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از 32 دستگاه فرستنده دیجیتال در خراسان شمالی

به میمنت سفر مقام معظم رهبری 32 دستگاه فرستنده دیجیتال و 120 دستگاه فرستنده آنالوگ در خراسان شمالی نصب و بهره برداری می شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی اسماعیل علی آبادی مدیر فرستنده های تلویزیونی و اف ام صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی گفت: با نصب و بهره برداری از 32 دستگاه فرستنده دیجیتال در 8 ایستگاه، شهرهای استان از شبکه های تلویزیونی دیجیتال برخوردار خواهند شد .

وی افزود: این ایستگاه ها شامل شهر شیروان، اسفراین، راز، سادات شیروان، بابا امان، حصارگرمخان، کشانک و روستای روئین که با نصب و بهره برداری از این فرستنده ها مردم این مناطق می توانند از 17 شبکه تلویزیونی و 17 شبکه رادیویی  را از طریق گیرنده های دیجیتال دریافت کنند .

وی خاطر نشان کرد: 120 دستگاه فرستنده آنالوگ نیز در 30 ایستگاه استان نصب و فرستنده های این ایستگاه ها از تک برنامه ای به 4 برنامه ای افزایش می یابد .

علی آبادی عنوان کرد با نصب 120 دستگاه فرستنده آنالوگ در استان همه ایستگاه های فرستنده های فرستنده تلویزیونی  از تک برنامه ای به 4 برنامه ای ارتقا پیدا خواهند کرد .

alt

مدیر فرستنده های تلویزیونی و اف ام صدا و سیما ی مرکز خراسان شمالی عنوان کرد: در حال حاضر 51 درصد از جمعیت استان از پوشش دیجیتال برخوردارند که با نصب ایستگاه های دیجیتال به حدود 80 درصد خواهد رسید.

وی عنوان کرد به میمنت سفر مقام معظم رهبری خراسان شمالی به عنوان اولین استان کشور خواهد بود که علاوه بر مرکز استان اکثر شهرها و بخش های آن تحت پوشش شبکه های تلویزیون دیجیتال قرار خواهد گرفت.