سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهره برداری از 40 طرح فنی در صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از 40 طرح فنی در صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری

بهره برداری از 40 طرح فنی در صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری

 

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 40 طرح فنی در صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: در آستانه طلیعه چهلمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی با حضور معاون توسعه و فناوری رسانه ملی و مدیران کل ستادی، استاندار چهارمحال و بختیاری و تعدادی از مسئولین محلی، چهل طرح مهم فنی در صدا و سیمای استان به بهره برداری رسید.

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی که برای افتتاح این طرح هابه استان چهارمحال وبختیاری سفر کرده بود با مقایسه وضعیت قبل از انقلاب از لحاظ اجرای طرح های فنی و وابستگی به بیگانگان با سال های پس از انقلاب گفت: در 40 سال گذشته باوجود مسیری پرفراز و نشیب، در تمامی حوزه ها تحول ایجاد شده است و در زمینه رشد و شکوفایی صنعت، فناوری و تکنولوژی رسانه در تراز جهانی حرف های زیادی برای گفتن داریم.    

دکتر علیدادی سیر تحول طرح های فنی رسانه را در طول چهار دهه پس از گذشت انقلاب اسلامی بر مبنای تکیه بر توان و استعدادهای داخلی بیان و خاطرنشان کرد: دهه اول کار بر اساس طراحی و اجرا توسط کارشناسان داخلی شروع شد، دهه دوم مرحله ساخت و تولید بود، در دهه سوم زیرساخت های فنی رسانه ملی تکمیل شد و در دهه چهارم با عبور از مرحله کپی برداری و مهندسی معکوس با طراحی، نصب و اجرای طرح ها؛ خودکفایی تکنولوژی و فناوری محصولات رسانه که دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی است، به دست آمد.                                            

وی به موفقیت های اخیر صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری از جمله ارائه طرح ها و مقاله های برتر در پانزدهمین اجلاس فناوری رسانه اشاره و از این مرکز به خاطر پیشرو بودن در اجرای طرح های فنی و خدمت رسانی به مردم استان تشکر و قدردانی کرد.

آقای عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری هم در آئین افتتاح این طرح ها، گفت: دشمنان در طول چهل سال گذشته از هیچ گونه توطئه ای علیه نظام جمهوری اسلامی کوتاهی نکرده اند ولی با وجود فشارها، تحریم ها و محدودیتی هایی که بر کشور وارد شده به برکت نظام جمهوری اسلامی، مسیر پیشرفت و توسعه با شتاب و موفقیت طی می شود و نمونه آن طرح هایی است که امروز شاهد افتتاح آن در رسانه استانی هستیم.

مدیرکل صدا و سیمای استان با اشاره به جنگ تمام عیار رسانه ای و روانی علیه نظام جمهوری ا سلامی گفت: کارکنان صدا و سیما در صف مقدم جبهه رسانه با تکیه بر توان داخلی و دانش روز برای خودکفایی، صدور انقلاب، حفظ دستاوردهای نظام و توسعه همه جانبه تلاش می کنند.

آقای افشارنیا افزود: امروز در آستانه چهلیمن سالگرد پیروزی انقلاب و به برکت نظام مقدس جمهوری  اسلامی 40 طرح فنی شامل راه اندازی همزمان 26 ایستگاه تلویزیونی دیجیتال در شهرستان های بروجن، بن، سامان، فارسان، کوهرنگ، لردگان و شهرکرد و 14 طرح فنی در صدا و سیمای استان به بهره برداری رسید.

 وی گفت: برای بهره برداری از این طرح ها در مجموع 93 میلیارد ریال شامل 46 میلیارد و هشتصد میلیون ریال برای راه اندازی ایستگاه های تلویزیونی دیجیتال و 46 میلیارد و دویست میلیون ریال برای طرح های فنی مرکز از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

مدیرکل مرکز افتتاح واحد سیار و استودیوی رادیویی پرتابل، واحد سیار sng خودرویی، استودیوی پخش جدید با امکان استفاده از mcr مرکزی با فرمتhd ، بازسازی و نوسازی ساختمان پذیرش مرکز، بازسازی و نوسازی ساختمان معاونت فضای مجازی، بازسازی و نوسازی ساختمان یگان انتظامی، بهره برداری از فیبر نوری دوم مرکز، اجرای آگوستیک استودیوهای تولید و خبر ساختمان شهدا، بازسازی و به روز رسانی ساختمان آپلینک، طراحی و اجرای دیتا سنتر جامع، بازسازی و تجهیز ساختمان بسیج، طراحی، اجرا و بهره برداری از پورتابل جامع معاونت فنی مرکز، رونمایی از لینک دیجیتال شده اکراینی و اتوکیو ساخت مرکز و افتتاح سالن مونیتورینگ جامع فنی را 14 طرح بهره برداری شده در صدا و سیمای استان اعلام کرد.

در پایان این آئین، تفاهم نامه همکاری برای تکمیل ایستگاه های دیجیتال در روستاهای استان و رسیدن به پوشش 99درصدی دیجیتال در سال آینده، به امضای معاون توسعه و فناوری رسانه، استاندار چهارمحال و بختیاری و مدیرکل صدا و سیمای استان رسید.