جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از7 طرح رادیویی و تلویزیونی در خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از7 طرح رادیویی و تلویزیونی در خراسان شمالی

به مناسبت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 7 طرح رادیویی و تلویزیونی در خراسان شمالی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی احمد مهدوی مدیر کل صداوسیمای خراسان شمالی گفت: هم زمان با دهه فجر سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 7 طرح رادیویی و تلویزیونی در 6 شهرستان استان به بهره برداری رسید.

وی افزود: برای بهره برداری این طرح ها اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 900 میلیون ریال هزینه شده است که از این اعتبار 2 میلیارد ریال از اعتبارات سازمان صداوسیما و 900 میلیون ریال از اعتبارات استان هزینه شده است .

وی خاطر نشان کرد: ارتقا شبکه های رادیویی اف ام شهرستان شیروان از 6 شبکه به 8 شبکه شامل شبکه های رادیویی ایران و ورزش با اعتبار 200 میلیون ریال با  پوشش جمعیتی بیش از 93 هزار نفری از پروژه های اختصاصی دهه فجر صداوسیمای مرکز خراسان شمالی است .

alt

مهدوی بهره برداری از ایستگاه تلویزیونی 4 کاناله در روستای پیغو بجنورد ، عبدآباد شیروان و آق قلعه اسفراین را با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون ریال از دیگر طرح های افتتاحی صداوسیمای خراسان شمالی در دهه فجر عنوان کرد.

مدیر کل صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی  تصریح کرد با بهره برداری این 3 ایستگاه تلویزیونی از این پس 480 خانوار این روستاها می توانند شبکه های سراسری یک ، دو ، سه وشبکه استانی  اترک را دریافت کنند.

وی گفت: افزایش شبکه های تلویزیونی در روستاهای اسپاخو شهرستان مانه و سملقان ، باغ محله فاروج و آرمادلوگرمه از یک کانال به 4 کانال را با اعتباری بالغ بر 900 میلیون ریال در دهه فجر به بهره برداری می رسد

وی عنوان کرد با بهره برداری از این سه طرح از این پس 200 خانوار این روستاها علاوه بر شبکه اول ، شبکه های 2 ، 3 و استانی را دریافت خواهند کرد