جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

بهره برداری 67 پروژه فنی و عمرانی در صدا و سیمای مرکز سمنان - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری 67 پروژه فنی و عمرانی در صدا و سیمای مرکز سمنان

بهره برداری 67 پروژه فنی و عمرانی در صدا و سیمای مرکز سمنان

 

 همزمان با دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بهره برداری از 67 طرح فنی و عمرانی صدا و سیمای مرکز سمنان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان در دومین روز از دهه مبارک فجر این طرح ها با حضور دکتر علیدادی معاون محترم توسعه و فناوری رسانه ملی در استان سمنان افتتاح شد.

مهمترین این طرح ها شامل: ایستگاه تلویزیونی شهر ایوانکی، فرستنده پر قدرت 2 کیلو وات رادیو FM  ایستگاه های ریونکوه و گرمسار جهت بهبود پوشش جمعیتی و جاده ای استان، فرستنده پر قدرت 2 کیلو وات دیجیتال TS3 ریونکوه برای پوشش شهرستان های سمنان ، دامغان و سرخه همچنین 32 ایستگاه دیجیتال روستایی نقاط مختلف استان میباشند که با بهره برداری از این طرح ها پوشش رسانه ای صدا و سیمای مرکز سمنان  به 94 درصد رسید.

همچنین برای افزایش سرعت اطلاع رسانی و پوشش مطلوب اخبار شهرستان گرمسار دفتر خبری این شهرستان در ساختمانی به مساحت 400 متر مربع  افتتاح شد.

معاون توسعه و فناوری سازمان در آیین افتتاح این طرح ها از تکمیل پوشش FM  جاده تهران مشهد خبر داد و گفت: رسانه ملی در بومی سازی تجهیزات سیگنال رسانی و تولید و پخش صدا و تصویر به خودکفایی رسیده است.

دکتر علیدادی افزود: بخش اعظم توسعه های پوشش فرستنده های تلویزیونی و FM ، دکل ها، آنتن ها و سیستم آنتن و تجهیزات پسیو آنها در داخل کشور تولید می شود.

وی افزود: سازمان صدا و سیما در مسیر حرکت به سمت خود اتکایی موفقیت های خوبی داشته به طوری که امروز ما در برخی از بخش ها تا 95 درصد موفقیت داشته ایم.دکتر علیدادی ضمن اشاره به فعالیت 306 شبکه معاند که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکنند، طراحی، ساخت و خودکفایی بسیاری از تجهیزات سیگنال رسانی و تخصصی صدا و تصویر را از دستاورد های چهل سال فعالیت های متخصصان جوان ایرانی دانست.

همزمان با افتتاح این طرح ها موتور خانه، هوا رسان مرکزی و استودیوی جدید خبر صدا و سیمای مرکز سمنان نیز به بهره برداری رسید.

برای تکمیل و بهره برداری این طرح های فنی و عمرانی در مجموع بیش از 121 میلیارد ریال هزینه شده است.