سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

بهره مندی روستاهای استان زنجان از شبکه های دیجیتال - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره مندی روستاهای استان زنجان از شبکه های دیجیتال

بهره مندی روستاهای استان زنجان از شبکه های دیجیتال

بهره مندی روستاهای استان زنجان از شبکه های دیجیتال

همزمان با ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) پخش آزمایشی برنامه های صدا و سیما بر روی فرستنده های دیجیتال در روستای آلگزیر ابهر و روستاهای قره ناس، خورجهان، یاستی قلعه ، قره زکی و سیاه خانه ماهنشان آغاز شد.

با افتتاح این پروژه ها ی فنی 5 هزار نفر از اهالی این روستاها می توانند 18 شبکه تلویزیونی و 20 شبکه ی رادیویی استفاده کنند.

در این مراسم ها که به صورت جداگانه در دو شهرستان ابهر و ماهنشان و با حضور ائمه جمعه و برخی مسئولین این شهرستان ها انجام شد مدیرکل مرکز با اشاره به برنامه ریزی های صداوسیما برای افزایش پوشش دیجیتال در مناطق باقی مانده استان ، گفت : برای راه اندازی این فرستنده ها که در فار دوم افزایش پوشش شبکه های دیجیتال در سطح استان اجرا شده در مجموع 4 میلیارد ریال از اعتبارات صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران هزینه شده است و اکنون 90 درصد استان تحت پوشش فرستنده های دیجیتال قرار گرفته اند .

وی ادامه داد : در حال حاضر تمامی 21 شهر استان و حدود 650 روستا از 950 روستای استان زیر پوشش دیجیتال قرار دارند که که در سال جاری امیدواریم بتوانیم سایر نقاط استان را نیز تحت پوشش این سامانه قرار دهیم .

گفتنی است تا قبل از این افتتاح مردم این مناطق از چهار کانال تلویزیونی آنالوگ برخوردار بودند .