جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

بهره مندی هفت روستای منطقه شوقان جاجرم ازشبکه های دیجیتال - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره مندی هفت روستای منطقه شوقان جاجرم ازشبکه های دیجیتال

همزمان با آغاز هفته وحدت و در آستانه میلاد فرخنده پیامبر اکرم (ص) فرستنده دیجیتال متوسط قدرت (50 وات) منطقه شوقان شهرستان جاجرم با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان شمالی پورعیسی معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار خراسان شمالی در مراسم بهره برداری از این فرستنده دیجیتال گفت: استانداری مصمم است تا تمام برنامه های معطوف به دیجیتالی کردن صدا و سیما را در استان پوشش دهد .

وی افزود: ما تلاش می کنیم تا پایان سال 94 اعتبارات استانی را در این خصوص تامین کنیم .

حجت الاسلام موسوی امام جمعه جاجرم هم با اشاره به موضوع تهاجم فرهنگی دشمنان گفت: اقدامات مبارکی همچون گسترش پوشش شبکه های دیجیتالی، قطع به یقین تاثیرات بسزایی در تحقق سبک زندگی اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری خواهد داشت.

احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی در مراسم بهره برداری از این فرستنده دیجیتال با بیان اینکه این پروژه فنی را هدیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در آستانه این مناسبت فرخنده به مردم منطقه می دانیم گفت: با آغاز فعالیت این فرستنده متوسط قدرت بیش از هفت هزار و سیصد وسی نفر از جمعیت مناطق طبر، شوقان، محمد آباد، برزانلو، کلاته شوقان، دوبرجه و گرمک از توابع شهرستان جاجرم از نعمت پوشش شبکه های دیجیتالی رادیویی و تلویزیونی بهره مند شده اند .

وی افزود: 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای بهره برداری از این فرستنده هزینه و 19روستای جلگه شوقان از 20 شبکه تلویزیونی و 20 شبکه رادیویی دیجیتال برخوردار شدند .

به گفته مهدوی 3 ایستگاه تلویزیونی دیجیتال در این استان از فناوری فیبر نوری برخوردار شدند و در صورت قطع ماهواره ای صوت و تصویر از این طریق قابل دریافت خواهد بود. 

زارعی بخشدار شوقان هم در این مراسم، تحویل داوطلبانه 30 گیرنده و دیش ماهواره ای از سوی مردم را از برکات پخش شبکه های دیجیتالی صدا و سیما در این منطقه دانست .

alt

alt