حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۷

بهره گيري از جديدترين تكنولوژي سيگنال رساني موسوم به DVB-T2 - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

بهره گيري از جديدترين تكنولوژي سيگنال رساني موسوم به DVB-T2

بهره گيري از جديدترين تكنولوژي سيگنال رساني موسوم به DVB-T2

 

سامانه ديجيتال تلويزيوني و راديويي در ايستگاه خسرو شيرين آباده با بهره گيري از جديدترين تكنولوژي سيگنال رساني موسوم به DVB-T2 راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سیمای مرکز فارس، سامانه ديجيتال تلويزيوني و راديويي در ايستگاه خسرو شيرين آباده با بهره گيري از جديدترين تكنولوژي سيگنال رساني موسوم به DVB-T2 راه اندازي شد.

اين طرح كه به دنبال سفر مديركل صدا و سيماي فارس به شهرستان آباده صورت گرفت، در جلسه اي با حضور نماينده مردم شريف آباده ، بوانات و خرم بيد در مجلس شوراي اسلامي ، فرماندار و مسئولان اين شهرستان به تصويب رسيد و بحمدالله امروز مردم منطقه از اين خدمات بهره مند شدند.

با حمايتهاي معاونت توسعه و فن آوري سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران پس از دو ماه، تلاش شبانه روزي همكاران فني مركز فارس در سرماي شديد منطقه  آباده به نتيجه رسيد و ايستگاه خسرو شيرين كه فاقد هرگونه جاده دسترسي است و انتقال تجهيزات با تحمل شرايط سخت كوهپيمايي امكان پذير است، ديجيتالي شد.

با راه اندازي اين فرستنده منطقه  خسرو شيرين و روستاهاي اطراف آن از 18 شبكه  تلويزيوني و 15 شبكه راديويي ديجيتال با كيفيت بالا بهره مند شدند و اين طرح كه بصورت آزمايشي اجرايي شد جمعيتي بالغ بر 5000 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفت .