سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

بهشت بیابان و سیاه خفته مستند می شوند - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهشت بیابان و سیاه خفته مستند می شوند

بهشت بیابان و سیاه خفته مستند می شوند

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام از جدیدترین تولیدات رسانه ی استانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز ایلام، مدیرکل مرکز ایلام گفت: در راستای شعار سال و عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، رسانه ی استانی اقدام به تهیه و تولید دو مستند بهشت بیابان و سیاه خفته نموده است.

به گفته ی شیروی، مستند 15 دقیقه ای بهشت بیابان به تلاش کشاورزی می پردازد که با همت مثال زدنی خود زمین های لم یزرع و بیابانی منطقه برتش که شدت گرمای آن گاهی از 50 درجه ی سانتیگراد می گذرد را احیاء و با بکارگیری نیروی کار بومی سهم قابل توجهی در تولیدات مختلف کشاورزی ایفاء می نماید.

وی افزود: مستند 18 دقیقه ای سیاه خفته، درباره ی ظرفیت های صنعتی استان، جلوگیری از خام فروشی و استفاده ی مفید از ماده ی ارزشمند بیتومین باگیلسونات است که زمینه ی اشتغالزایی و ایجاد کسب و کار مفید در استان را فراهم می کند.

شیروی ابراز امیدواری کرد، صدا و سیمای مرکز ایلام با تهیه و تولید آثار فاخر ،زمینه ی ایجاد فرهنگ کار و تلاش در استان، استفاده از ظرفیت های بومی، محلی و در نتیجه عمل به منویات مقام معظم رهبری را فراهم نماید.

گفتنی است، مستند بهشت بیابان به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی ،ق درت باقری و مستند سیاه خفته ، به نویسندگی  و کارگردانی  روح الله اکبری در حال ساخت است.