جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

به رنگ نور موفق در جشنواره هنر و رسانه - صفحه محتوایی خبر

 

 

به رنگ نور موفق در جشنواره هنر و رسانه


گزارش خبری به رنگ نور از صدا و سیمای خراسان رضوی در جشنواره هنر و رسانه حائز رتبه اول شد.

 گزارش خبری به رنگ نور با موضوع کتابت قرآن با طلا از خانم مریم تکافی گزارشگر واحد اطلاعات واخبار مرکز خراسان رضو ی است.از همین گزارشگر، گزارش قلمزنی روی انگشتر در ابعاد میلیمتری با طرحی از تابلوی ضامن آهوی استاد فرشچیان نیزبه این جشنواره ارسال شد .

 گفتنی است خانم مریم تکافی متولد سال 1362 در مشهد، دارای تحصیلات پژوهشگری علوم اجتماعی و کارشناسی ارشد جامعه شناسی است. وی کار خود را با خبرنگاری در باشگاه خبرنگاران جوان شروع کرد و بعد از مدت کوتاهی در سال 83 به دعوت واحد اطلاعات و اخبار مرکز خراسان رضوی کار تهیه مجموعه اخبار فن آوری اطلاعات را بر عهده گرفت. سپس گزارشگری با سوژه های اجتماعی و پس از آن تهیه گزارش از سوژه های مختلف را پیشه کرد، تا اینکه با ارسال گزارش هایی به تهران، در سال 87  برای  گزارش ظروف یکبار مصرف گیاهی رتبه الف را کسب نمود. رتبه ای که تا آن تاریخ کسی در مجموعه نظارت و ارزیابی واحد مرکزی خبر به دست نیاورده بود.

alt

پس از آن طی دو سال موفق به تولید هفت گزارش با رتبه الف با عناوین صدای عطش زمین، سنگ هرکاره، مشهد و شهادت، حماسه انقلاب، ایثار و شهادت، از مدرسه تا مدرسه، زندگی باید کرد شد.  خانم مریم تکافی در جشنواره های مختلف نیز حائز رتبه های برتر شده است از جمله رتبه اول جشنواره رسانه و سلامت (برای گزارش زمستان بهاری)، رتبه اول جشنواره تولیدات رسانه ای عفاف و حجاب (دامن عفاف)، رتبه اول جشنواره تولیدات مراکز (نشتیفان)، رتبه اول جشنواره رسانه و بازرگانی ( برای گزارش تولید گندم )  و رتبه سوم همین جشنواره برای گزارش (زعفران) رتبه دوم جشنواره رسانه و ترافیک برای گزارش ( زنگ هوای پاک ) رتبه اول جشنواره شهر نگار برای گزارش ( زنگ هوای پاک ) و رتبه اول جشنواره هنر و رسانه برای گزارش (به رنگ نور).

وی در خصوص خاطراتش می گوید: خاطرات بی شماری در این مدت در ذهنم نقش بسته از تهیه گزارش در اعماق زمین تا سرزمین تشنه خراسان تا آشنایی با زنان موفق و نیز گزارش از بیمارانی دردمند که به من آموخت چه قدر مسئولیتم سنگین است و همه و همه تجربه ای بزرگ و لذت بخش را در ذهنم تداعی می کند اما هنوز راه زیادی در پیش دارم و تجربه های بی شماری در انتظارم می باشد. بدون تردید هنوز ناپخته این مسیر سختم و هنوز تشنه آموختن. برای این همکار پر تلاش  و ساعی در تداوم راهش  توفیقات بیشتر آرزومندیم.