حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۷

به همه اهداف پيش‌بيني شده دست يافتيم - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

به همه اهداف پيش‌بيني شده دست يافتيم

به همه اهداف پيش‌بيني شده دست يافتيم

 

دبير نوزدهمين جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني مراكز استان­ ها معتقد است اين جشنواره بعد از دو سال وقفه، با ترازي در شأن و اندازه رسانه‌ملي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، محمدباقر اعلمي با اشاره به اهداف پيش‌بيني شده سازمان براي جشنواره نوزدهم خاطرنشان كرد: اين جشنواره توانست به همه اهداف مورد نظر مديران رسانه‌ ملي دست يابد. ضمن اينكه جريان‌سازي اين دوره سبب شده چند استان براي ميزباني جشنواره بعدي در سال 96 اعلام آمادگي كنند. اعلمي افزود: جشنواره نوزدهم ويژگي‌هاي خاصي داشت كه از آن جمله مي‌توان به برگزاري هفته فرهنگي هنري اقوام مختلف در خوزستان اشاره كرد، ضمن اينكه تمام امكانات استاني براي برگزاري اين جشنواره ملي بسيج شدند و توانستند با مديريت جهادي، توفيقي درخور به دست بياورند. وي با بيان اينكه آثار راه‌يافته به اين جشنواره به‌ويژه در دوره اخير، صرفاً با نگاه جشنواره‌اي ساخته نشده‌اند، گفت: در اين دوره، قطب‌بندي تازه‌اي بين مراكز استان‌ها به‌وجود آمد و مراكز جديدي به‌عنوان پديده جشنواره ظهور پيدا كردند. ضمن اينكه امسال مراكز محروم و كم‌برخوردار توانستند از مجموع جوايز، تعداد بيش‌تري را به خود اختصاص دهند و حتي در بين برگزيدگان اصلي و نهايي در كميسيون‌هاي مختلف، تعدادي از دانش‌آموختگان دانشگاه صداوسيما انتخاب شدند و حضور داشتند. اعلمي عنوان كرد: از مجموع هزار و 578 اثر راه‌يافته به بخش داوري، در مجموع 199 اثر در بخش‌هاي مختلف صدا، سيما، خبر، موسيقي، پژوهش و همچنين ويژه و جنبي جشنواره، حائز رتبه‌هاي برتر شدند و صاحبان آن‌ها جوايزشان را دريافت كردند كه در اين بين استان‌هاي فارس، خوزستان و چهارمحال و بختياري به ترتيب بيش‌ترين آثار برتر را به دست آوردند. وي خاطرنشان كرد: رضايتمندي از نتايج داوري‌ها از سوي مراكز كه حاكي از ارزيابي مناسب توليدات بود، برپايي كارگاه‌هاي آموزشي در قالب كميسيون‌هاي پنجگانه و نظم در برگزاري برنامه­ ها از افتتاحيه تا اختتاميه را مي‌توان از ديگر دستاوردهاي اين دوره دانست. اعلمي خاطرنشان كرد: با توجه به ويژگي‌هاي مثبت و تجربه‌هاي ارزنده اين دوره از جشنواره توليدات مراكز استان‌ها، برگزاري آن به‌صورت ساليانه ضروري به‌نظر مي­رسد، چراكه مي‌بينيم نيروهاي متخصص و توانمند استاني را كه از انگيزه‌هاي خوبي نيز برخوردار هستند به توليد آثار فاخر و ماندگار ترغيب مي‌كند.

دبير نوزدهمين جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني مراكز استان­ ها با اشاره به ضرورت‌هاي برگزاري ساليانه اين رويداد بزرگ رسانه‌اي و فرهنگي بيان كرد: ايجاد رقابت تخصصي بين مراكز سازمان از يك‌سو و عوامل برنامه‌ساز از طرف ديگر، با هدف ارتقاي كيفيت برنامه‌ها و توليدات، تقويت انگيزه خلاقيت و نوآوري عوامل برنامه‌ساز براي توليد برنامه‌هايي با زيرساخت‌هاي بومي برخوردار از فرهنگ غني ايراني- اسلامي و ارتقاي كيفي برنامه‌ها منطبق با سياست‌هاي كلي رسانه‌ملي، ايجاد فرصت به‌منظور شناخت و تبادل تجربيات و تعالي ديدگاه‌هاي عوامل برنامه‌ساز در مراكز در زمينه شيوه‌هاي مختلف توليد و پخش برنامه‌ها و اثرگذاري و تقويت برنامه‌هاي سيما، صدا، خبر، موسيقي و پژوهش مراكز از جمله اين ضرورت‌ها به‌شمار مي‌روند. وي گفت: شناسايي، معرفي، رشد و شكوفايي و پرورش استعدادهاي مراكز استاني، بازآموزي و تبادل آموخته‌ها و يادگيري آموزه‌هاي جديدتر مديران و عوامل برنامه‌ساز و نقش‌آفريني بيش‌تر توليدات مراكز در شبكه‌هاي سراسري رسانه‌ملي در كنار ارتقاي استاندارد برنامه‌سازي و تشويق صاحبان توليد فاخر و ويژه، از جمله دستاوردهاي برگزاري جشنواره توليدات مراكز استاني است كه بايد مورد توجه قرار گيرد. اعلمي، ايجاد فرصت و فراهم ساختن سازوكارهاي لازم براي كشف استعدادهاي جديد و نيروهاي مجرب بومي را از ديگر ضرورت‌هاي برگزاري سالانه جشنواره دانست و افزود: اين رويداد عظيم فرهنگي و رسانه‌اي موجب آشنايي مديران، تهيه‌كنندگان و برنامه‌سازان مراكز استان‌ها با تجربيات يكديگر شده است و تقويت انگيزه‌هاي ابتكار و خلاقيت در عوامل برنامه‌ساز و ايجاد انگيزه مثبت مادي و معنوي براي جلب و جذب نيروهاي متخصص را در پي خواهد داشت.

وي با اشاره به فراهم‌سازي زمينه‌هاي رشد و اعتلاي هنرهاي منطقه‌اي به‌عنوان يكي از مهم‌ترين ابزار ساخت و ارائه برنامه‌هاي تلويزيوني و راديويي جذاب و متنوع ادامه داد: از ديگر جذابيت‌ها و ويژگي‌هاي جشنواره توليدات مراكز استاني، ترغيب استعدادهاي نوظهور در زمينه توليد انواع برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني، با ويژگي‌هاي محلي و در عين حال برخوردار از قابليت‌هاي پخش از شبكه‌هاي سراسري داخلي و عرضه در بازارهاي خارجي است. ضمن اينكه اجراي اين روند منجر به شناخت نيروهاي متعهد و برتر فرهنگي، هنري و فني درون و برون‌سازماني در استان‌هاي مختلف نيز مي‌شود. دبير نوزدهمين جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني مراكز استان­هاي صداوسيما افزود: منابع مالي اين جشنواره را استانداري خوزستان تأمين كرد و از بودجه رسانه‌ملي براي اين منظور هيچ‌گونه مبلغي پرداخت نشد.