جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تابستان همراه با شبکه افلاک لرستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تابستان همراه با شبکه افلاک لرستان

تابستان همراه با شبکه افلاک لرستان

 

صدا و سیمای مرکز لرستان برنامه های متنوعی را برای فصل تابستان تدارک دیده است.
 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای لرستان؛ سیمای شبکه افلاک با برنامه زنده شبانه گُلِسو با آیتم های مختلفی از جمله نمایش های طنز، دعوت از خوانندگان هم استانی، تهیه گزارش از نقاط دیدنی و گردشگری شهرستانهای استان، که در روزهای اخیر  لحظات مفرحی را برای بینندگان فراهم آورده، به استقبال تابستان می رود. برنامه زنده صبحگاهی با عنوان صبح بخیر لرستان ضمن تهیه گزارش از کار و کسب های مختلف، پخش نرمش های صبحگاهی و بحث های کارشناسی، با توجه به مناسبت های تقویمی، موضوعات متنوعی را دنبال خواهد کرد. همچنین برنامه سرای زندگی که مختص خانواده ها می باشد با تهیه گزارش از خانواده های موفق شهری و روستایی با بحث های کارشناسی و پزشکی و آموزش ساخت قاب های تزئینی، میهمان خانه های هم استانی های عزیز خواهد بود.
برنامه عصرگاهی شبکه افلاک نیز با عنوان چهارراه فرهنگ با رویکرد چالشی، به بررسی مسائل و مشکلات مبتلا به استان به ویژه کم آبی و دیگر موضوعات از جمله مسائل فرهنگی می پردازد.
مسابقه یخدو که به صورت زنده روزهای دوشنبه و چهارشنبه پخش می شود، با بهره گیری از سوالات و المان های جذاب محلی سعی دارد ضمن سرگرمی، اطلاعات مفیدی را در اختیار بینندگان قرار دهد.
در برنامه گذری بر ورزش استان که روزهای آدینه پخش می شود ضمن پرداخت به رویدادهای ورزشی استان، با دعوت از مسئولین هیأت های مختلف ورزشی، مسئولین و ورزشکاران استان، مسائل و مشکلات پیش روی ورزش استان مورد بررسی قرار می گیرد. علاوه بر این، تأمین برنامه شبکه افلاک برای هرشب یک فیلم سینمایی در نظر گرفته است که رأس ساعت 23:30 پخش خواهد شد و هر شب نیز یک سریال ایرانی ساعت 19:50 و یک سریال خارجی ساعت 3 بامداد با بازپخش 9 صبح، تدارک دیده شده است.
صدای مرکز لرستان نیز تابستان امسال را با تولید مستندهای فاخری آغاز خواهد کرد.ساخت مستند آیت ا... کمالوند و مستند فخر لرستان (شهید سید فخرالدین رحیمی) از جمله این تولیدات است. همچنین تهیه نمایش رادیویی شهید رحیمی در 10 قسمت 30 دقیقه ای که به زندگی نامه شهید سیدفخرالدین رحیمی و مبارزات این عالم ربانی بر علیه حکومت طاغوتی پهلوی می پردازد، از دیگر اقدامات رادیو لرستان در تابستان می باشد.
 برنامه رادیو پارک که به طور زنده جمعه ها عصر به مدت 90 دقیقه در پارک کیو خرم آباد و با حضور هنرمندان هم استانی و در جمع صمیمی مردم، اجرا می شود، لحظات مفرح و شادی را برای مخاطبان، ایجاد خواهد کرد. در فصل تابستان که کار و تلاش در روستاها مضاعف می شود، برنامه روستای رادیو لرستان، هر روز با حضور در بین مردم یکی از روستاهای استان، توانمندی های اقتصادی و گردشگری و فعالیت های مردم آن روستا را به سمع شنوندگان هم استانی می رساند. علاوه بر برنامه های پرمخاطب صبحگاهی و عصرگاهی رادیو لرستان، برنامه زنده شبانه با عنوان شوتو وخیر، هرشب به مدت 90 دقیقه به یکی از شهرستانهای استان اختصاص داده شده که با حضور گزارشگر برنامه، جاذبه های گردشگری و توانمندی های نقاط مختلف استان، مطرح و بیان می شود.