سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تاکید بر تامل بیشتر در ساخت برنامه های برون مرزی - صفحه محتوایی خبر

 

 

تاکید بر تامل بیشتر در ساخت برنامه های برون مرزی

تاکید بر تامل بیشتر در ساخت برنامه های برون مرزی

تاکید بر تامل بیشتر در ساخت برنامه های برون مرزی

مدیرکل آسیای میانه و قفقاز معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما، از صدا و سیمای گلستان و رادیو برون مرزی مرکز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، اسكندری مدير كل آسيای ميانه و قفقاز صدا و سيما  در ملاقات با عبدالحسینی مدیر کل مرکز٬ خواستار همكاری و تامل در ساخت و ارائه برنامه های تاريخی و اجتماعی برای برنامه های واحد برون مرزی گرديد.

اسکندری در این بازدید، با اشاره به اهمیت رادیو ترکمنی در سطح منطقه، پیشنهاداتی را در خصوص ارتقاء سطح کمی و کیفی برنامه ها ارائه کرد.

وی در ادامه به جایگاه رادیو برون ‌مرزی در بین مخاطبان سایر کشورها اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی رادیو برون‌ مرزی به زبان‌های مختلف یکی از توفیقاتی است که صدا و سیما در چند سال اخیر موفق به راه‌اندازی و فعالیت آنها کرده که انتظار می‌رود همین روند به صورت کمی و کیفی توسعه پیدا کند.

مدیرکل آسیای میانه و قفقاز سازمان صدا و سیما تصریح کرد:‌ راه‌اندازی رادیو ترکمنی به عنوان یک هدیه ویژه برای مردم ترکمن نشین گلستانی تلقی می‌شود که تا کنون سعی کرده است با تهیه و پخش برنامه‌های جذاب و متنوع موفقیت در خور توجهی را در جذب مخاطب داشته باشد.

اسکندری همچنین از اقدامات انجام شده در خصوص تقویت برنامه های برون مرزی مرکز تقدیر کرد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز نیز با اشاره به تلاش رسانه ملی در احیا و ترویج اندیشه‌های اسلامی در منطقه و جهان اسلام ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران امروز در قواره‌ای فراتر از مرزها در حال صدور اهداف متعالی نظام اسلامی است.

عبدالحسینی افزود : گلستان با توجه به قرار داشتن در منطقه مرزی و حضور رسانه های بیگانه در سطح استان، نقش مهمی در خنثی سازی حملات رسانه های بیگانه دارد.
وی در پایان تصریح کرد: رادیو ترکمنی در حال حاضر با پخش چهار ساعت برنامه به زبان ترکمنی در موضوعات خبر، تحلیل، مسایل مذهبی و تاریخی به تولید و پخش برنامه‌های متنوع اقدام می‌کند.