سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

تاکید بر توجه به کیفیت و جذب مخاطبان بیشتر در برنامه ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

تاکید بر توجه به کیفیت و جذب مخاطبان بیشتر در برنامه ها

تاکید بر توجه به کیفیت و جذب مخاطبان بیشتر در برنامه ها

 

معاون امور استان هاي سازمان صدا و سيما گفت : در توليدات و برنامه سازي ها بايد کيفيت و جذب مخاطب هاي بيشتر در دستور کار قرار گيرد.

دکتر علي دارابي در جلسه شوراي مديران صدا و سيماي مرکز خوزستان با اشاره به محتوای تولید برنامه ها افزود: صدا و سيما بايد به سمت کارهاي اميد افرين برود و از تزريق روحيه و نا اميدي بشدت ممانعت کند.
وي با اشاره به اينکه رسانه چشمان بيناي جامعه است و در کنار بيان مشکلات، خدمات دستگاه هاي مختلف را به تصوير بکشد اظهارداشت: در حوزه تلويزيون، اچ دي شدن همه شبکه هاي استاني و سيگنال رساني به همه نقاط کشور از جمله  اقدامات مهم سازمان است ، اما  کار بزرگ ديگر ايجاد امکان دريافت همه شبکه هاي استاني از طريق گيرنده هاي معمولي است که در دست اجرا است .
معاون امور استان هاي  سازمان صدا و سيما با بيان اينکه  انيميشن، کارهاي نمايشي و کارهاي  مستند از برنامه هاي فراروي سازمان است ادامه داد : تصويري کردن راديو مراکز از جمله اقدامات بسيار مهم ديگر سازمان است که امکان جديدي در حوزه جذب مخاطب و تنوع در برنامه سازي است .
وي همچنين انتخابات پيش رو و لزوم پرداخت هنرمندانه به آن و برنامه ريزي براي توليدات برنامه هاي فاخر به  مناسبت چهلمين سال پيروزي انقلاب که در سال 97 است را از اولويت هاي سازمان صدا و سيما عنوان کرد.
دکتر  دارابي در بخش ديگري از سخنان خود استان خوزستان را قطب مهم اقتصادي و صنعتي  دانست  و گفت :  اين استان با توجه به جايگاهي که دارد از تنوع اقوام برخوردار است و در اين رابطه پوشش رسوم اقوام و پرداختن به تنوع زندگي اين اقوام همواره بايد در دستور کار صدا و سيماي مرکز خوزستان باشد.
وي افزود: خوزستان ميزبان بزرگترين جشنواره  راديويي و تلويزيوني است که انتظار مي رود اين جشنواره مهم که در آن هزار هنرمند و برنامه ساز حضور دارند  با شکوه  خاص و مطلوب  برگزار شود.
معاون امور استان هاي سازمان صدا و سيما اظهارداشت : در حوزه موسيقي و شعر بايد تعهد توليد خوزستان بسيار بيشتر شود.
مدير کل صدا و سيماي مرکز خوزستان نيز در اين جلسه با بيان اينکه يکي از مهمترين ماموريت هاي صدا و سيماي خوزستان پرداختن به اقوام است  گفت : يکي از سياست هاي مرکز خوزستان توليد برنامه هاي مختلف در شهرستان هاي مختلف و در فضاي بيرون از سازمان بوده است و در حال حاضر شبکه استاني خوزستان در شهرستان هاي مختلف مورد اقبال مردم است.
مسلم رحيمي افزود: هم اکنون در اين مرکز ساخت 55 انيميشن ، 2 تله فيلم و چندين سريال و برنامه هايي با رتبه ي بالا در حوزه ي صدا در  حال توليد است.
وي اظهارداشت : ما در بخش سيما 57 مستند در حال توليد داريم و مرکز خوزستان مي تواند قطب توليد مستند ها باشد.
مدير کل صدا و سيماي مرکز خوزستان ادامه داد : همزمان با برگزاري  نوزدهمين جشنواره راديويي و تلويزيوني مراکز استانها ساخت يک سريال 30 قسمتي و رونمايي از کتاب 60 سال سابقه تلويزيون در خوزستان انجام مي شود.