سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

تاکید منتخب نمایندگان بر ضرورت تجهیز صدا و سیمای خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

تاکید منتخب نمایندگان بر ضرورت تجهیز صدا و سیمای خراسان رضوی

تاکید منتخب نمایندگان بر ضرورت تجهیز صدا و سیمای خراسان رضوی

 

منتخب نمایندگان مجلس در  شورای نظارت بر صداوسیما تاکید کرد: صداوسیمای خراسان رضوی نیازمند تجهیزات کارآمد وامکانات تهیه ، تولید و پخش جهت تولید برنامه های فاخر است .
دکتر سید احسان قاضی زاده هاشمی در بازدید از بخش های صدا، سیما، خبرو برونمرزی صدا و سیمای خراسان رضوی  با اشاره به زیارتی بودن شهر مشهد و میزبانی خیل عظیم زائران بارگاه ملکوتی ثامن الحج (ع) مخاطبان رسانه استانی را گسترده و فراوان  توصیف کرد وافزود: رسانه مروج فرهنگ و معارف اسلامی و رضوی باید مجهز به امکانات مدرن و با کیفیت باشد.
 نماینده مردم فریمان ، سرخس، احمد آباد  و رضویه در مجلس شورای اسلامی ارتقاء فنی سیمای مرکز خراسان رضوی را حیاتی  دانست و اذعان کرد : حضور مسئولان تراز اول کشوری و سفر سالیانه مقام معظم رهبری به مشهد و همچنین موقعیت استراتژیک سیاسی و فرهنگی استان خراسان رضوی نیز از جمله دلایلی است که مجلس شورای اسلامی باید نسبت به تخصیص اعتبار و ردیف بودجه ای رسانه استانی توجه ویژه ای داشته باشد.
دکتر قاضی زاده از خبر به عنوان پیشانی رسانه یاد کرد و گفت: بی شک بهره مندی از امکانات والزامات تهیه و تولید خبر درکمیت و کیفیت پوشش رویدادهای متعدد خبری استان موثر است لذا حرکت در مسیر تجهیز آن امری ضروری است.
 منتخب نمایندگان مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما با بیان اینکه کمترین اولویت، حمایت مادی و معنوی از رسانه ملی است خاطر نشان کرد : پیشنهاد داریم تامین منابع پایدار صدا وسیما از مالیات بر ارزش افزوده برخی کالا های مضر به صدا وسیما به عنوان بهترین اولویت فرهنگی اختصاص یابد.
 دکتر قاضی زاده ابراز امیدواری کرد : در آینده نزدیک  جشن پوشش صد در صدی دیجیتال دراستان را شاهد باشیم که تا رسیدن به این مقصد مجلس شورای اسلامی حمایت های لازم را خواهد داشت.