سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

تبیین فعالیت های صدا وسیمای آذربایجان غربی در چهلمین سال نکوداشت پیروزی انقلاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

تبیین فعالیت های صدا وسیمای آذربایجان غربی در چهلمین سال نکوداشت پیروزی انقلاب

تبیین فعالیت های صدا وسیمای آذربایجان غربی در چهلمین سال نکوداشت پیروزی انقلاب

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، از تدارک گسترده و برنامه ریزی شبکه استانی برای این مناسبت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی ، مهندس مجرد در این نشست با تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته بسیج ، بسیج را پشتوانه اصلی ثبات جمهوری اسلامی برشمرد و برلزوم حضور اثرگذار بسیجیان درعرصه های فرهنگی بویژه مقابله با جنگ نرم دشمنان تاکید کرد.

مدیر کل صدا وسیمای آذربایجان غربی انقلاب اسلامی را اتفاق مهمی در جهان دانست و گفت : انقلابی که در سال 57رخ داد بسیاری از مناسبات و محاسبات بین المللی و منطقه ای را بهم ریخت و اکنون بعد از گذشت چهل سال از آن اتفاق بزرگ تاریخی باید با ارزیابی و حرکت محکم تر ،خدمات و مجاهدتهای گذشته را به عنوان نقطه  مطلوب با نگاه امیدوارانه به آینده برای نسل جوان ترسیم نماییم . وی پشتوانه مردمی و حضور آگاهانه آنان را سد محکمی در برابر توطئه های نظام سلطه برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر حمایت های قاطبه ملت ایران از نظام اسلامی نبود حتماً تا به امروز دسیسه های دشمنان انقلاب کارساز شده بود و از این حیث مردم صاحبان اصلی این انقلاب و نظام هستند و ما باید به عنوان رسانه ، ایثار ، مجاهدت و حضور در صحنه مردم را دوباره تبیین کنیم. آقای مجرد در ادامه صحبت های خود به اقتدار بین المللی ، خودکفایی و دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف در چهل سال گذشته  اشاره کرد و گفت : اگر بخواهیم براساس نظر سنجی ها به دستاوردهای انقلاب نگاهی بیاندازیم ، نباید به کاستی های موجود چشم ببندیم که این آسیب ها و کاستی ها باید از دیدرسانه طبیبانه واکاوی و چالـش ها مورد بررسی قرار گیرد . وی تحلیل دقیـق  و درست از شرایط کشور را ضـروری دانست و با توجه به جنگ اقتصـادی و رسانه ای دشمن که اذهان جامعه بویژه جــوانان را هـدف قرارداده است بر لزوم دفاع از دسـتاوردهای انقلاب  و امید آفرینی در میان مردم تاکید و آن را از اولویـت های کاری رسانه استانی برشمرد. مدیـرکل صدا وسیمای آذربایجان غربی در بخش دیگری از صحبت های خود به برنامـه های رسانه استانی که در راستای نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ترتیب یافته اشاره کرد و گفت: صدا و سیمای آذربایجان غربی از آبان سال 96 برنامه ریزی خود را برای چهلمین سـالگرد انقلاب آغاز نمـوده که مــعرفی و تبییــن تـاریخ و شخصیــت های شاخص انقلاب در استان، تبیــین دستاوردهای انقلاب درحــوزه های مختلف بهداشتی،علــمی و پژوهشی ،گفتمان اندیشه نخبگان و جوانان درخصوص آینده انقلاب و پرداخت به مطالبات مردمی از سرفصل های موضوعی و محوری ما دراین عرصه است.مهندس مجرد با اشاره به برنامه های تولید شده درسیمای استان گفت: برنامه چلچراغ به بررسی دستاوردهای دستگاه های اجرایی استان ،برنامه نود و هشت ودو دهم نگاه به پیشکسوتان انقلاب ، برنامه کارنامه به بررسی عملکرد استانداران از ابتدای انقلاب تاکنون و برنامه نسل انقلاب برای پاسخ به پرسش های نسل جدید انقلاب از برنامه های تولید شده درسیمای آذربایجان غربی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است وی در ادامه تولید ده قطعه موسیقی با موضوع انقلاب اسلامی ،مستند آیت ا.. قره باغی ،حجت الاسلام صاحب الزمانی ،شهید باباساعی و مستند دخترم یسنا برای معرفی شهدای مدافع حرم را از دیگر برنامه های سیمای آذربایجان غربی برشمرد.

وی اشاره ای هم به برنامه های تولید شده در رادیو چی چست کرد و گفت : برنامه گفتمان 40،پلاک 40 ،چهل سال حـماسه ،کاروان انقلاب ، نوژین (پرداخت به روستاهای کردنشین که در انقلاب موثر بودند)، مستند های شهید دربندی ، مسیحا و سئودالی ، رادیو ارومیه در انقلاب و آناآدیلا  از جمله برنامه های شاخص و مهم حوزه  صدای مرکزآذربایجان غربی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نام برد.

آقای مجرد همچنین از نگارش فیلم نامه فیلم سینمایی "یک مرد ،یک شهر" با موضوع مجاهدتهای مرحوم حجت الاسلام و المسلین حاج آقا حسنی در استان خرداد و با اشاره به آخرین وضعیت ایستگاههای رادیویی، تلویزیونی دراستان گفت : 265 ایستگاه اف ام و تلویزیونی درسطح استان وجود دارد که از این تعداد 250 ایستگاه به تجهیزات دیجیتال مجهز شده اند که 95 درصد از جمعیت استان را تحت پوشش قرارداده است.

در ادامه این نشست آقای فتاح معاون سیما و آقای روستا مدیر اتاق خبر صدا و سیمای آذربایجان غربی گزارشی از عملکرد واحدهای خود ارائه نمودند و در پایان خبرنگاران رسانه های مختلف پرسش های خود را درخصوص عملکرد صدا وسیما مطرح کردند.