سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تجلیل از برترین های شبکه کردستان در جشنواره بیستم ودوم مراکز استان های صداوسیما - صفحه محتوایی خبر

 

 

تجلیل از برترین های شبکه کردستان در جشنواره بیستم ودوم مراکز استان های صداوسیما

تجلیل از برترین های شبکه کردستان در جشنواره بیستم ودوم مراکز استان های صداوسیما

 

در مراسمی با حضور مرادنیا استاندار کردستان، فاطمی رئیس سیمای مراکز استانها، مدیر کل مرکز و مرادی رئیس حوزه هنری استان از برگزیدگان جشنواره بیست و دوم تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان: شبکه استانی کردستان در جشنواره بیست و دوم مراکز استانها که 25 مرداد تا 27 مرداد در خراسان شمالی برگزار شد در بخش سیما 9 جایزه برتر و سه مجری برتر را کسب کرد همچنین در ده برنامه نیز در بخش نهایی کاندید شد در بخش صدا نیز دو جایزه برتر به دست آورد در خش خبر نیز دو جایزه برتر کسب کرد واحد پژوهش و سنجش افکار مرکز کردستان در بخش اقتصادی رتبه اول جشنواره و چهار کاندید در بخش نهایی داشت معاونت مجازی نیز یک جایزه برتر و سه کاندید در بخش نهایی کسب کرد. به همین مناسبت با حضور جمعی از مقامات با هداء لوح تقدیر و جوایز نقدی از این برگزیدگان تقدیر  شد.

سید عباس فاطمی رئیس سیمای استانها در این مراسم موفقیت های فرهنگی را زمینه ساز توسعه اجتماعی سیاسی و اقتصادی دانست و گفت: موفقیت های اخیر استان کردستان در تولید آثار فاخر و قرار گرفتن این استان در ده مرکز برتر کشور نوید بخش آن است که هنرمندان کردستانی توانسته اند از پتانسیل ها و ظرفیت های استان  برای معرفی  به کشور بهره بگیرند.

فاطمی غنای فرهنگی کردستان را زمینه ای مناسب برای تولید آثارفرهنگی بیان کرد و گفت: پشتوانه اصلی رسانه ملی مراکز استان ها و پشتوانه مراکز استان ها هم نیروهای توانمند و هنرمند هستند.

وی همچنین در این مراسم نوید تبدیل شدن استان کردستان به قطب موسیقی و مستند رابه مردم داد.

مدیر کل صداوسیما مرکز کردستان هم در این مراسم با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان کردستان برای تولید آثار فاخر گفت: استفاده از جنبه های فرهنگی، زیبایی های اقلیمی طبیعی لباس و آداب و رسوم می تواند رسانه را بیش از پیش موفق کند.

عبدالملکی در ادامه با اشاره به پوشش 95 درصدی دیجیتال در کردستان گفت: مهرماه امسال کردستان میزبان مدیران ارشد فنی استان ها خواهد بود و در این سفر با آنالوگ خداحافظی خواهیم کرد و بعد از آن پوشش شبکه ها صد در صد دیجیتال خواهد شد.

وی همچنین از فراهم شدن زمینه تولید سریال فاخر سنجر خان با مساعدت استاندار کردستان خبر داد و گفت سریال امیر نظام گروس هم به زودی وارد فاز اجرایی خواهد شد و در آینده سریال مستوره اردلان را هم تولید خواهیم کرد.