جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

تجلیل از برنامه سازان و دست اندر کاران افتخار آفرین رادیو گیلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تجلیل از برنامه سازان و دست اندر کاران افتخار آفرین رادیو گیلان

تجلیل از برنامه سازان و دست اندر کاران افتخار آفرین رادیو گیلان

تجلیل از برنامه سازان و دست اندر کاران افتخار آفرین رادیو گیلان

از 25 برنامه ساز و دست اندر کار افتخار آفرین برنامه های رادیویی صاحب رتبه های برتر در جشنواره های مختلف سال گذشته تجلیل شد.

در این مراسم با حضور مسوولان ارشد استان و تعدادی از نمایندگان مردم در خانه ی ملت، از برترین های رادیو گیلان با اهدای لوح و جایزه، قدردانی شد. استاندار گیلان در این مراسم گفت: صدا و سیمای مرکز گیلان در سال های اخیر به توفیق های بسیار خوبی رسیده و رادیو گیلان نیز از برترین های کشور است. استاندار با تاکید برپیشینه ی عظیم فرهنگی در گیلان، خاطر نشان کرد: به دلیل همین پیشینه است که مخاطبان گیلانی ساخت برنامه های پرمحتوا و غنی را از این رسانه ی فراگیر انتظار دارند.

محمد علی نجفی، با اشاره به اندیشه های پویا و شامخ مدیران صدا و سیما، به ویژه در رادیو، افزود: انتظار می رود فعالیت های  رادیو یی ها در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، با مردم همراه بوده و توقعات واقعی مخاطب صادقانه به گوش مسوولان و خادمان ملت برسد .

وی روشنگری را از نقش های اصلی رسانه ها به ویژه رسانه ی جامع رادیو دانست و گفت: رسانه با شفاف سازی و بیان مشکلات واقعی می تواند برای پیشرفت جامعه و رسیدن به توسعه ی پایدار گام های موثری بردارد .

رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر نقش بی بدیل رسانه در ترویج فرهنگ عمومی، گفت: رسانه ها در گسترش ارتباط جمعی، تنویر افکار عمومی و پیشبرد اهداف کلان حاکمیت بسیار تاثیر گذار است.

محمد حسین قربانی، نقش رسانه ها در عملیات مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حتی نظامی را نیز بسیار پر رنگ عنوان کرد و افزود: در جامعه ی امروز بدون حضور و نفوذ رسانه، به ویژه رسانه ای مثل رادیو نمی توان به توسعه ی همه جانبه و پایدار رسید.

نماینده ی مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه در بخش نرم افزاری و سخت افزاری، تکنولوژی پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است، گفت: رسانه های جمعی امروز حرف های جدیدی برای گفتن دارند و در چالش های مختلف عرصه های فرهنگ عمومی، نقش آنها برای دستیابی به فرهنگی پویا بسیار قابل توجه است. وی نقش رسانه ی استانی گیلان را نیز در جذب مخاطب بسیار پر رنگ دانست و خاطر نشان کرد: صدا و سیمای گیلان با توجه به تمام کمبودها و مشکلات، بین مخاطبان به خوبی جای خود را پیدا کرده و با بهره مندی از نیروهای خلاق استان از کمبودها فرصت ساخته است.

 

رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی، افزود : ساخت و پخش برنامه های فاخر و همگام با مطالبات و توقعات مخاطب و افکار عمومی ، ا ز تمایل قشر های مختلف به ویژه جوانان به سوی رسانه ها ی غربی جلوگیری خواهد کرد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه رسانه ملی تحت امر ولایت فقیه ایفای وظیفه می کند گفت: این امر فرصت بزرگ و بی بدیلی برای صدا و سیما ی جمهوری اسلامی ایران است و این رسانه بزرگ خود را مکلف به پاسداشت ارزش های اسلام و انقلاب می داند و در این زمینه با تمام توان فعالیت می کند.

محسن نصرپور، با تاکید بر اینکه رسانه ملی و استانی مکمل اوقات فراغت مردم است، گفت: تلاش می کنیم با برنامه ریزی جدی بیشترین سهم را در پربار کردن اوقات فراغت مخاطبان خود داشته باشیم. وی در ادامه با اشاره به اهمیت نقش رادیو در توسعه همه جانبه استان گفت: فراگیر بودن و دسترسی آسان، دو ویژگی مهم رادیوست که از این ویژگی ها می توان برای شتاب دادن به فرایند توسعه استان و نیز برآورده کردن نیازهای متنوع و فراوان مخاطبان بهره جست.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان، در ادامه با تاکید بر اینکه رسانه استانی مهم ترین پل ارتباطی مردم و مسوولان است، گفت: نیاز است مسوولان به رسانه و توسعه کمی و کیفی آن بیشتر توجه کنند و توجه به رسانه را توجه به توسعه استان بدانند .

وی در ادامه با قدردانی از خانواده بزرگ رادیو گیلان، نقش رادیو در مدیریت حوادث غیرمترقبه و مواقع بحرانی را تاثیرگذار و مهم ارزیابی کرد و با اشاره به توفیقات رادیو گیلان در جشنواره های بین المللی و ملی، این توفیقات را مرهون همت همکاران تلاشگر رادیو و نیز توانمندی های استان گیلان دانست .