سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

تجلیل از برگزیدگان جشنواره هجدهم مرکز سمنان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تجلیل از برگزیدگان جشنواره هجدهم مرکز سمنان

در مراسمی از برگزیدگان هیجدهمین جشنواره تولیدات رادیو تلویزیونی مراکز صدا و سیمای استان ها مرکز سمنان تقدیرشد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان، در این مراسم  محمد منتظر حجت مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان با اشاره به کسب 6 جایزه، هشت لوح تقدیر و کسب تندیس ارزشمند هدهد برای اولین بار در تاریخ فعالیت صدا و سیمای مرکز سمنان در بخش سیما و برنامه های ترکیبی در هیجدهمین جشنواره تولیدات رادیو تلوزیونی مراکز صدا و سیمای استان ها گفت: این موفقیت ها نتیجه تلاش برنامه سازان مرکز سمنان در کیفی سازی برنامه هاست .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان همچنین به موفقیت های صدا و سیمای مرکز سمنان در کسب جایگاه ششم معاونت سیما، جایگاه یازدهم معاونت صدا و جایگاه دوازدهم معاونت اطلاعات و اخبار اشاره کرد و گفت: استان سمنان همواره جزو ده استان برتر کشور از نظر شاخص های کیفی است .

محمد منتظر حجت این جشنواره را فرصتی بسیار خوب برای نمایش توانمندی ها و قابلیت ها و زمینه ساز نقد و شناخت نقاط ضعف در مراکز صدا و سیما و انگیزه بخش برای حرکت بسوی افق های روشن برشمرد و گفت : هر چند در ابتدا ی فعالیت شبکه های محلی ظرفیت های محدودی موجود بود اما با بهره گیری بهتر از فناوری، نوآوری و همگامی با سازمان صدا و سیما در مرکز شبکه های استانی همزمان در پیشبرد اهداف فراملی، ملی و محلی وظیفه و نقش سنگین تری را برعهده دارند، جشنواره تولیدات رادیو تلوزیونی مراکز استان ها هم در جهت ارزیابی و فر صت های رقابت برای افزایش کمی و کیفی تولیدات برگزار می شود .

alt

محمد منتظر حجت گفت: از مزایای این جشنواره گردهم آمدن نمایندگان اقوام و فرهنگ ها ی مناطق مختلف کشور که نوعی اتحاد و هم افزایی تولید کنندگان اثار را به همراه خواهد داشت و از طرفی این جشنواره از نظر حجم و تنوع برنامه ها با سایر جشنواره ها متفاوت بود بخصوص وقتی در جشنواره های دیگر برنامه هایی صرفا رویکردها و دیدگاه های همان جشنواره در اولویت است و نتایج در حد و حال و هوای همان جشنواره معنا پیدا می کند. در جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها تمام آثار از روی آنتن و در حال پخش با ارزیابی می شد تا معیار ها و شاخص های کیفی سازی در برنامه ها کاملا مورد نظر باشد و دقیقا همین ویژگی، جشنواره  هجدهم را از سایر جشنواره ها متمایز می کند تا در نهایت به ارتقا کیفی هر چه بیشتر برنامه ها منتهی شود .

در این مراسم استاندار سمنان هم با اشاره به نقش فراملی، ملی و استانی صدا و سیمای مرکز سمنان گفت: مخاطب محوری، اصلی مهم در موفقیت برای ایفای این سه نقش در مرکز سمنان بوده که بهره برداری از این فرصت ها به شکار لحظه ها و دقت در پخش هم نیازمند است. محمد وکیلی با ابراز خوشحالی از موفقیت هایی که حاصل تلاش کار گروهی و مدیریت قوی در صدا و سیماست گفت: ادب، متانت و همدلی موجود در مجموعه صدا و سیمای مرکز سمنان را که جبران کننده سایر محدودیت ها و کمبود امکانات است را کمتر جایی می توان دید و نیروهای مرکز سمنان باید از این بابت قدر شناس خودشان باشند .

بهره برداری از ویژگی رییس جمهور خیز بودن علاوه بر سایر قابلیت ها از جمله تنوع اقلیم، فرهنگ، اقوام و گویش های استان سمنان دیگر امتیازی بود که استاندار برای تولید برنامه های فاخر پیشنهاد کرد و گفت: با توجه به اینکه استان سمنان در مسیر زائران امام رضا(ع) خدمات رسانی می کند، هر یک از مسافران مشهد مقدس می توانند زمینه ساز کسب هدد و افتخار در تولیدات صدا و سیمای مرکز سمنان باشند.

محمد وکیلی گفت: جدا بودن نقش پذیری و ایفای نقش باید همواره مورد توجه برنامه سازان قرار گیرد و برای تولیدات استانی فاخر باید به احداث شهرک سینمایی در استان هم توجه نمود. بیان خاطرات، تشریح فعالیت ها و موفقیت های گروهی، خاطرات و سختی های کار مدیران و عوامل ساخت برنامه های فاخر صدا و سیمای مرکز سمنان  از دیگر بخش های این مراسم بود .

در پایان این مراسم با اهدا لوح سپاس و هدیه توسط استاندار و مدیرکل صدا و سیما از علی مسلمان، سید قاسم سید آقایی، احمد نیک کار، عبدالرضادهرویه، عبدالحسین حسینیان، عبدا... افضلی، علیرضا جمالی، اعظم طاهریان، حسین صادقی، جعفر ضمیری، محمدرضا خطیبی، علیرضا گوهری، احمد خراسانی، جمال عبدوس، محمد طاهریان، علیجان داییان، محمد صنگوری، لیلا شاکری، عبدالعلی ملحی، آرزو کاشی، احمد دوست محمدی و مهران مجید پناه تقدیر شد.  

alt