جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تجلیل از چهره ماندگار عرصه ورزش و فرهنگ کشور در شیراز - صفحه محتوایی خبر

 

 

تجلیل از چهره ماندگار عرصه ورزش و فرهنگ کشور در شیراز

در مراسمی با حضور علما، استاندار، مدیران ارشد استان فارس و پیشکسوتان ورزشی از چهره ماندگار عرصه ورزش و فرهنگ کشور درتالار حافظ شیراز تجلیل شد.

انجمن پیشکسوتان ورزش و اداره کل ورزش و جوانان فارس محمد باقر کشفی را به پاس خدمات 40 ساله اش به ورزش و فرهنگ کشور به عنوان چهره ماندگار عرصه های ورزش و فرهنگ کشور انتخاب و معرفی کرد.

وی 40 سال از عمر خود را در بخش فرهنگ و ورزش صرف کرده و پایه‌گذار هنر رزمی تناجان ورزی در سال 1366 است.

پایه گذاری هنر رزمی ایرانی با نام تنجا ورزی، پژوهشگر و مولف فرهنگ واژه های فارسی ورزشهای رزمی و معادل سازی واژه های متداول و رایج در هنرهای رزمی و پیراستن واژه های بیگانه، ریاست فدراسیون ورزش های رزمی ایران سال 73، کسب عنوان چهره خلاق و نوآور ورزشی در سطح ملی سال 77، کسب عنوان مدیر کل نمونه کشوری در سه دوره متوالی در زمان مدیر کل تربیت بدنی لرستان از جمله افتخارات و اقدامات محمد باقر کشفی است.

وی همچنین در سال‌های دفاع مقدس به رزمندگان دفاع شخصی و آمادگی جسمانی آموزش می‌داد.

احمدی استاندار فارس در این مراسم گفت:  محمد باقر کشفی فرد فرهیخته‌ای است که وقتش را بیهوده تلف نکرده و همواره در عرصه‌های مختلف تلاش کرده است.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان فارس افزود: نباید اجازه داد هر جا که انسان‌های وارسته نمی‌خواهند صاحب آوازه شوند، در گمنامی بمانند.

وی با بیان اینکه محمدباقر کشفی از جمله انسان‌هایی است که دل در گروی این آب و خاک دارد، تصریح کرد: تلاش‌های استاد کشفی در عرصه‌های فرهنگ و ورزش قابل تقدیر است.

محمد باقر کشفی هم اکنون مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس است.

این مراسم از سوی استانداری، شورای فرهنگ عمومی بنیاد فارس شناسی، اداره کل ورزش و جوانان، انجمن پیشکسوتان در تالار حافظ شیراز برگزار شد.

alt

alt