جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تجلیل معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما از دو چهره مشهور انقلابی - صفحه محتوایی خبر

 

 

تجلیل معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما از دو چهره مشهور انقلابی

تجلیل معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما از دو چهره مشهور انقلابی

در جلسات جداگانه‌ای، از دو چهره مشهور انقلابی، حجت‌ الاسلام دعایی و حسین شریعتمداری تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، همزمان با ایام الله دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دکتر علی دارابی از دو چهره مشهور و مبارز انقلابی تجلیل کرد.
حجت الاسلام دعایی در این نشست، به تحولات انقلاب و ذکر خاطراتی از دوران تبعید امام راحل پرداخت و اظهار کرد: قانونمداری، از ویژگی‌های بارز بنیانگذار کبیر انقلاب بود به‌طوری که در دوران تبعید، قوانین کشور میزبان را رعایت می‌کردند.
وی افزود: اتکا به قدرت خداوند، ایمان به حقانیت مسیر، ثبات قدم، بهره‌مندی از پشتیبانی ملت و از جان گذشتگی، ویژگیهایی بودند که سبب شدند امام خمینی رهبری نهضت اسلامی را به خوبی بر عهده بگیرند و بر استکبار خارجی و استبداد داخلی پیروز شوند.

تقدیر از کهنه‌سرباز انقلاب
دکتر دارابی هم در سخنانی، حجت الاسلام دعایی را مجاهدی نستوه، و از یاران قدیمی امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) خواند و گفت: حجت‌الاسلام سید محمود دعایی، نماینده رهبری و مدیر موسسه معظم اطلاعات، از ابتدای انقلاب تاکنون با حکم حضرت امام خمینی(ره) و بعد از آن، ابقای حکم توسط رهبر حکیم انقلاب اسلامی عهده‌دار مدیریت بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موسسه رسانه‌ای و مطبوعاتی کشور است و به گفته همکارانش، برخی جوانان به گرد پای این مجاهد نستوه، یار وفادار امام در نجف، پاریس و تهران نمی‌رسند.
معاون امور استان‌های صدا و سیما با بیان اینکه دعایی از جوانی، دل در گرو نهضت امام داشته و ثابت قدم و استوار در رکاب رهبرش گام می‌نهد، یادآور شد: او نخستین سفیر جمهوری اسلامی در عراق، نماینده چند دوره مجلس شورای اسلامی و عضو موسس و شورای مرکزی مجمع روحانیون بوده و خود را «کهنه سرباز انقلاب، امام و رهبری» می‌نامد.

تجلیل از حسین شریعتمداری
در جلسه دیگری هم در معاونت امور استان های رسانه ملی، از حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان و نماینده ولی فقیه در این موسسه تجلیل شد.
شریعتمداری در این نشست، نظام جمهوری اسلامی ایران را مولود مبارک انقلاب خواند و با اشاره به جایگاه کنونی نظام اظهار کرد: بعد از چهار دهه از پیروزی نهضت اسلامی، باید ببینیم در کجا ایستاده‌ایم و چه شرایطی داریم؛ به یقین هجمه دشمنان، بیشتر شده اما توانمندی و تجربه ما نیز ارتقای چشمگیری یافته است.
وی در ادامه، مواضع آمریکا در قبال انقلاب را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: ایران همواره به عنوان یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی دولت‌های ایالات متحده آمریکا بوده و با توجه به اینکه ملت ایران با تکیه بر انقلاب بزرگ خود نظم نوین مدنظر غرب را به چالش کشیده‌اند و قصد تمدن‌سازی اسلامی دارند، این تقابل و رویارویی، وارد مرحله تازه‌ای شده است.
دکتر علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی هم در این نشست گفت: حسین شریعتمداری از پیشکسوتان دوران مبارزه ستمشاهی بوده و طعم تلخ زندان و شکنجه دوران پهلوی را چشیده است.
وی افزود: این قدردانی، به پاس قریب سه دهه مجاهدت‌های ارزنده و مدیریت موسسه معظم کیهان، که نقش مهمی در روشنگری، تنویر افکار عمومی و اشاعه گفتمان انقلاب اسلامی و آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب داشته، صورت می‌گیرد.
معاون امور استان‌های رسانه ملی با تاکید بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه در ایام الله دهه فجر خاطرنشان کرد: علاوه بر این چهره‌های مشهور، مبارزانی هم از دوران شاه در بین ما حضور دارند که لازم است در مناسبت‌های مختلف از آنها تجلیل کنیم و پای سخنانشان بنشینیم زیرا این عزیزان، بخشی از تاریخ شفاهی انقلاب هستند.