سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

تجلی حضور صدا و سیمای گلستان در هفته دفاع مقدس - صفحه محتوایی خبر

 

 

تجلی حضور صدا و سیمای گلستان در هفته دفاع مقدس

تجلی حضور صدا و سیمای گلستان در هفته دفاع مقدس

 

صدا و سیمای مرکز گلستان، ویژه برنامه هایی را برای هفته دفاع  مقدس تهیه و تولید کرده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، سیمای گلستان ویژه برنامه "به رنگ خاک" را برای این هفته روی آنتن می برد.

این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید درباری از 31 شهریور تقدیم بینندگان همیشه همراه گلستانی می شود.

به رنگ خاک با دعوت از رزمندگان و ايثارگران هشت سال دفاع مقدس و بيان خاطرات شيرين، مصاحبه با فرماندهان و سرداران 8 سال دفاع مقدس، شنوندگان خود را بيشتر با حال و هوای آن روز های جبهه آشنا می كند.

از دیگر آیتم های این برنامه شامل مصاحبه با پدران و خانواده آن شهیدان، جانبازان و آزادگان و شاعران بسیجی، نویسندگان دفاع مقدس و گزارش ویژه ازراهیان نور، کلیپ، موسیقی، مسابقه پیامکی و...می باشد.

این برنامه در 7 قسمت 45 دقیقه ای در هفته دفاع مقدس ساعت 18:00 از شبکه گلستان پخش می شود.

تصویربرداری این برنامه را عباس تیموری و هادی مقصودلو، دستیارجاسم تیموری و اجرای آن را  مهدی خالقی برعهده دارند.

پوشش رژه دفاع مقدس به مدت 120 دقیقه به تهیه کنندگی محمد مهدی ناصری، از دیگر برنامه های سیمای گلستان نیز ویژه برنامه "خانه محبت" در 3 قسمت به موضوع دفاع مقدس از ساعت 16:30 به مدت 60 دقیقه  به تهیه کنندگی محمد مهدی ناصری ، "نقطه اوج"  2 برنامه با موضوع 8 سال دفاع مقدس و جوانان از ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی حمیدرضا دنکوب و برنامه کودک "شکوفه ها" نیز در قالب 2  برنامه 40دقیقه ای با موضوع دفاع مقدس به تهیه کنندگی مهین مسعودی روی آنتن می رود.

در بخش رادیوی فارسی و برون مرزی این مرکز

همچنین رادیو گرگان نیز با سه ویژه برنامه در این هفته شنوندگان همیشه همراه خود را همراهی می کند.

 از جمله " نمایش هفته" به تهیه کنندگی مجتبی طالبی از ساعت 22:00 به مدت 30 دقیقه زندگینامه شهیدان سردار محمدرضا عسگری، شهید حاج حسن پقه، شهید علی اکبرعرب بالاجلینی، شهید محمد طاهر طاهری و ...از بدو تولد تا زمان شهادت این بزرگوران را به صورت نمایش به سمع همراهان همیشگی خود می رسانند.

نویسندگی این نمایش ها را مجتبی طالبی، صدابرداری راحله بسطامی و جلال حسین زاده، بازیگران نمایشی داود سعیدی، یحیی دیوانی، سهیلا شافعی، ملوک طلوع نژاد، عطاا... صفرپور، زهرا امامی، مهدی صفرپور، علیرضا پورمحمد و... برعهده دارند.

ویژه برنامه "روزهای ماندگار" کاری از محمد علی صوفی دراین هفته در رادیو گلستان بصورت زنده از ساعت 09:00 به مدت 120 دقیقه با آیتم هایی شامل پخش گزارش و مصاحبه از فرماندهان و سرداران 8 سال دفاع مقدس، خانواده شهیدان و جانبازان، گزارش از کاروان راهیان نور، دعوت از شعرا و نویسندگان دفاع مقدس و...را روی آنتن می برد.

نویسندگی این برنامه را شهده شاکرنژاد، صدابرداری آن را سمیه آسوده و گویندگی آن را مهدی رایجی و آتیه بیگم طیار بر عهده دارند.

ویژه برنامه "یک جرعه عاشقی" به تهیه کنندگی محمد مهدی عاقل حقیقی، گزارشگر سالار احمدی،  صدابردار مجید کریمی در 7 قسمت 10 دقیقه ای ساعت 14:50خاطرات بازماندگان 8 سال دفاع مقدس را از زبان خودشان پخش می کند.

"سایرایاراولکام" ویژه برنامه این هفته رادیو ترکمنی و برون مرزی گلستان است که بصورت زنده ویژه هفته دفاع مقدس در 7 قسمت از ساعت14:30 به مدت 60 دقیقه با آیتم هایی از جمله گفتار، رژه دفاع مقدس، کلام رهبری، گزارش مردمی و ... به تهیه کنندگی احمد قرنجیک، عبدالطیف گرکز و لطیفه دوجی و دیگر برنامه های رادیو ترکمنی مرکز شامل "گوهر جوانی" ساعت 20:25 به مدت 20 دقیقه به جوانان و دفاع مقدس به کنندگی لطیفه دوجی، "چشمه ایمان" با حضور کارشناس مذهبی در 4 برنامه به تهیه کنندگی احمد قرنجیک از ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه  و  "جهان سیاست" از ساعت 19:45 به مدت 10 دقیقه با موضوع 8 سال دفاع مقدس و در "محضر آفتاب" با پیام رهبری  20:35 به مدت 10دقیقه به تهیه کنندگی عبداللطیف گرکز روی آنتن می رود.

معاونت خبر مركز نيز با 9 گزارش تولیدی و 15 گزارش و 1 مستند خبری  در رادیو و تلویزیون و بارگزاری در صفحه خبرگزاری استانی و 1 گفتگوی ویژه خبری به مدت 30 دقیقه در هفته دفاع مقدس همراه مردم گلستان خواهد بود.