جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تجلی روز جهانی قدس در قاب صدا و سیمای گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تجلی روز جهانی قدس در قاب صدا و سیمای گلستان

تجلی روز جهانی قدس در قاب صدا و سیمای گلستان

 

مدیر کل صدا وسیمای گلستان از دو ویژه برنامه به نام های  "تا قدس" و "زیتون سربلند " ویژه روز جهانی قدس از صدا و سیمای گلستان نام برد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، مدیر کل صدا و سیمای استان در جلسه هماهنگی  روز جهانی  قدس که در صدا و سیمای استان برگزار شد، افزود:  دشمنی‌ها ی اخیر مستکبران دنیا به‌ ویژه آمریکا با ملت غیور ایران بیش از پیش باعث اتحاد و همدلی مردم شده و راهپیمایی روز جهانی قدس در استان امسال بدون شک با شکوه تر از سال‌های پیش برگزار می‌شود و صدا و سیمای گلستان با دو ویژه برنامه به استقبال این روز با شکوه می رود.

منتظر حجت در ادامه افزود: معاونت سیما با ویژه برنامه «تا قدس» به مدت 240 دقیقه از ساعت 9:00  تا 13:00 جمعه 10 خرداد به صورت زنده حضور باشکوه مردم گلستان در راهپیمایی روز قدس را به تصویر می کشد . این برنامه علاوه به پوشش زنده مراسم راهپیمایی، آیتمهای متنوع دیگری از جمله به حضور کارشناس در برنامه جهت بررسی و تبیین ابعاد سیاسی، اجتماعی این روز مهم، اجراهای متعدد زنده سرود و موسیقی در استودیوی برنامه، ارتباط زنده با محل برگزاری مراسم راهپیمایی و پخش گزارشهای مردمی، پخش وله های مختلف ، ارتباط زنده با خبرنگاران مستقر در شهرستانهای استان و انعکاس حضور پرشور مردم در دیگر شهرهای استان، تصاویر هوایی از مراسم را پخش می کند.

وی اظهار داشت: همچنین شبکه گلستان 4 اکیپ سیار تولید سیما نیز در شهر گرگان یکی خیابان امام خمینی (ره) و یکی در چهارراه میدان به تهیه کنندگی محمد مهدی ناصری و اکیپ سیار دیگر در خیابان شهید رجایی به تهیه کنندگی ابراهیم امیر خانی  و یکی  دیگر در مصلی گرگان  به تهیه کنندگی سید روح ا... بنی عقیل و در داخل استودیو به تهیه کنندگی مجتبی محمدی و یک اکیپ سیار در شهرستان گنبد توسط ایوب ابری و غدیر فدایی حضور پرشور مردم در حمایت از ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین و غزه را به جهانیان نشان خواهند داد.

مجری گزارشگرهای این روز را وحید حسین زاده  از خیابان امام خمینی (ره) و چهارراه میدان ، مهران جمال لیوانی از خیابان شهید رجایی و مجری داخل استودیو مهدی حاجی احمدی  برعهده دارند.

در ادامه مدیر کل صدا و سیما به معرفی  برنامه های رادیوی فارسی و برون مرزی این مرکز پرداخت و اظهار داشت: شبكه استانی صدای گلستان هم به منظور انعكاس حضور مردم حق جوی استان در این راهپیمایی، ویژه برنامه ای را با نام "زیتون سربلند" تدارک دیده است.

این برنامه به تهیه كنندگی حمید کاویانی  و نوسیندگی مجتبی طالبی از ساعت 09:00 صبح آغاز و تا اذان ظهر بصورت زنده با دعوت از كارشناسان سیاسی و فرهنگی، پخش پیامهای نماینده ولی فقیه در استان و استاندار، ارتباط تلفنی با ائمه جمعه و فرمانداران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، پخش سخنان امام(ره) و رهبری، حضور مردم استان در راهپیمایی روز قدس، انزجار مردم ولایتمدار استان از رژیم غاصب اسرائیل را منعكس خواهد كرد.

گویندگان این برنامه مهدی رایجی و مریم ملانوروزی و تمام گزارشگران رادیو در سطح استان این برنامه را پوشش می دهند.

منتظر حجت افزود: رادیو ترکمنی برون مرزی با ویژه برنامه به نام "سایرایاراولکام" به مدت 120 دقیقه بصورت زنده از رادیو ترکمنی با حضور کارشناسان مذهبی، گزارشهای مردمی و ... این روز باشکوه را  روی آنتن می برد، همچنین در برنامه های روتین و روزانه این حوزه از جمله ویژه برنامه سحری "ضیافت الهی"، "چشمه ایمان"، "جهان سیاست" و "خطبه های نماز جمعه " بطور ویژه به روز جهانی قدس اشاره می کند و این برنامه ها به  تهیه کنندگی عبدالطیف گرکز، احمد قرنجیک، تازه گل ایگدری و لطیفه دوجی از رادیو ترکمنی و برون مرزی برای شنوندگان همیشه همراه گلستانی پخش می شود.

وی همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و اذعان داشت : حوزه معاونت خبر این مركز هم به منظور انعكاس حضور مردم حق جوی استان در این راهپیمایی نیز  در بیش از 33 نقطه استان گلستان  شامل  28 اکیپ خبری در گرگان و شهرستان های استان مستقر كرده و همگام با مردم در راهپیمایی شركت خواهند كرد و ضمن ارائه گزارش های مردمی، اخبار راهپیمایی با شكوه مردم را به اطلاع مخاطبان  در استان و شبکه های سراسری می‌رسانند.

مدیر کل صدا وسیما در پایان افزود: معاونت فضای مجازی مرکز همراه با دیگر معاونت های مرکز نیز در خصوص این روز با شکوه به بارگزاری برنامه های مختلفی اهم از 10 کلیپ های صوتی و تصویری ، 4 تیزر در خصوص روز قدس، 2موشن گرافی،  4 پوستر و 10عکس نوشت، 5 پادکست، 3 اینفوگرافی و 2 کاریکاتور، مسابقه عکس،  2 نماهنگ  در خصوص روز جهانی قدس و ...از واحدهای صدا، سیما و خبر می پردازد.