جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

تدارک صداوسیمای خراسان رضوی در هفته بسیج - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک صداوسیمای خراسان رضوی در هفته بسیج

ویژه برنامه های رادیویی و تلویزیونی صداوسیمای مرکز خراسان رضوی بمناسبت هفته بسیج اعلام شد.

تدارک صداوسیمای خراسان رضوی در هفته بسیج

به گزارش روابط عمومی  معاونت امور استان ها، بمنظور پاسداشت مجاهدتهای بسیج مستضعفین و تبیین و تشریح خدمات این بازو و نیروی قوی مردمی و این پشتوانه نظام مقدس اسلامی، با استفاده از ظرائف هنری و با زبان رسانه ویژه برنامه های متنوعی را طراحی کرده است که در ایام هفته بسیج به روی آنتن می رود.

از این میان سیمای خراسان رضوی برنامه هایی را تدارک دیده است که اهم آن عبارتند از:

ویژه برنامه "بزرگ راه بسیج" کاری از گروه بسیج مرکز خراسان رضوی با 7 برنامه 60 دقیقه ای و به تهیه کنندگی ابوالفضل حاجتمند، "صبح خراسانی" با 6 برنامه 15 دقیقه ای به تهیه کنندگی حجت الاسلام کاظمیان پور، "در مسیر زندگی" با 2برنامه 20 دقیقه ای به تهیه کنندگی محمد سعادتمند، ویژه برنامه زنده "اشاره" در یک قسمت 30 دقیقه ای و به تهیه کنندگی آرش رهبر، برنامه زنده "شب شرقی" در 5 قسمت 20 دقیقه ای و به تهیه کنندگی علی خیابانی تدارک دیده شده است. همچنین برای این ایام فیلم های سینمایی "خط مقدم" و "تنگه ابوغریب" و مستندهای "شهدای مدافع حرم" و "کوچه های خورشید" نیز برای ایام هفته بسیج در لیست پخش سیمای خراسان رضوی درنظر گرفته شده است.

در صدای خراسان رضوی برنامه های ذیل تدارک دیده شده است:

"موج بیداری" عنوان برنامه ای است گفتگو محور با 3 قسمت 30 دقیقه ای، "همکلاسی سلام" عنوان 5 برنامه 25 دقیقه ای، "بالا خیابون پایین خیابون" بصورت زنده و در 5 قسمت 25 دقیقه ای، "مردم و مسئولان" ویژه برنامه زنده ای است که در یک قسمت 55 دقیقه ای، "بی سیم چی" ویژه برنامه زنده ای است با مشارکت مرکز بسیج صداوسیمای خراسان رضوی و در 7 قسمت 210 دقیقه ای، "ما می توانیم" در یک قسمت 30 دقیقه ای، "دورتند" در 3 قسمت 15 دقیقه ای، "قرار انقلاب" در یک قسمت 15 دقیقه ای، "نفوذ پنهان" در یک قسمت 30 دقیقه ای، "دهکده" با 5 برنامه 30 دقیقه ای، "صدای زائر" در 7 قسمت 30 دقیقه ای، "صبح بخیر خراسان" با 4 برنامه 20 دقیقه ای، "هیج جا خونمون نمیشه" با 5 برنامه 40 دقیقه ای به استقبال این مناسبت فرخنده رفته است.

در این هفته شبکه رادیویی زیارت نیز ویژه برنامه های جذابی را تدارک دیده است که اهم موارد آن را می توان بدینشرح اشاره نمود: بمنظور معرفی گروه های جهادی بسیج در برنامه "ستاره ها" با 6 قسمت 90 دقیقه ای به تهیه کنندگی مصطفی اعلمی تولید و پخش می شود. این جنگ زنده و جذاب را که درآن مسابقه جذابی نیز تدارک دیده شده است را شنوندگان می توانند هرشب ساعت 30/18 بشنوند. شبکه زیارت دو برنامه "گفتگوی ویژه خبری" با زمان 50 دقیقه درباره نیروی مردمی بسیج به سردبیری و اجرای واله نعمتیان منعمی تهیه و پخش می کند. برای بهره گیری از فضای جامعه و اطلاع رسانی درلحظه، رادیوزیارت تهیه و پخش مجموعه گزارش هایی را با نام "زنده نامان" با موضوع بسیج اقشار در 7 قسمت 15  دقیقه ای تهیه می کند که این گزارش ها توسط واحد خبر رادیوزیارت تهیه و پخش می شود. همچنین برنامه های هفته بسیج مرتبط با حوزه زیارت در 21 بخش خبری به سردبیری واله نعمتیان و توسط مدیریت اخبار این شبکه اطلاع رسانی می شود. بمنظور بررسی موضوعِ کارِ گروهی، این شبکه در برنامه "صبح زیارت" در ایام هفته بسیج 6 قسمت 55 دقیقه ای را روی آنتن می برد."صبح و زیارت" کاری است از گروه زیارت و فرهنگ رضوی رادیوزیارت که این برنامه با شعار "نشاط معنوی" تلاش دارد تا با بهره گیری از قالبهای متنوع برنامه ای، جنگ صبح گاهی متنوعی را با موضوع بسیج و افزایش روحیه همدلی و تعاون در ایام کرونا پخش نماید. این برنامه هر روز از ساعت 7 بامداد  بمدت 55 دقیقه از استودیو صبا به روی آنتن می رود. صبح و زیارت را امیرحسن روحانی تهیه و میثم مسرور اجرا می کند. مسئله خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی از مهمترین برنامه های رسانه ملی و بویژه شبکه زیارت می باشد. در این راستا و باهدف آموزش نقش والدین در ایجاد روحیه تعاون و همکاری در فرزندان برنامه "صحن زندگی" با 6 قسمت 55 دقیقه ای تولید و پخش می کند. صحن زندگی هر روز از ساعت 9 به تهیه کنندگی محمدناصر رازجو و با اجرای خانم ها برات زاده و حداد  به روی آنتن می رود. همچنین این شبکه برنامه های "شاهد" در 7 قسمت 5 دقیقه ای، "نشان به آن نشانی" در 7 قسمت 30 دقیقه ای، "روایت عشق" در 7 قسمت 20 دقیقه ای، "نیمه پنهان ماه" در 7 قسمت 30 دقیقه ای، "خانه ام اینجاست" در 7 قسمت 25 دقیقه ای و 7 عنوان نمایش هریک در 30 دقیقه و7 عنوان سخنرانی نیز با زمان 25 دقیقه برای پخش در این ایام تامین شده که پخش خواهد شد. شایان ذکر است گروه گرافیک رادیوزیارت نیز برای پوشش هرچه بهتر برنامه ها در فضای مجازی و رادیونما طراحی 50 عکس گرافیکی ویژه هفته بسیج را انجام داده است.

شایان ذکر است معاونت خبر و برنامه های سیاسی در هفته بسیج سوژه های ذیل را دنبال خواهد نمود: بسیج و طرحهای مومنانه، گروههای جهادی در مناطق محروم، بسیج و امنیت مردمی، اجرای طرح کشوری حاج قاسم سلیمانی از بیستم آبان با موضوع مقابله مستقیم با کرونا،  طرح بسیج برای ایجاد امنیت غذایی و جهش در کشاورزی در سال جهش تولید.

همچنین پیش بینی تولیدات فضای مجازی صدا و سیمای خراسان رضوی ویژه هفته بسیج از این قرار است: تولید و انتشار بیش از 150متن، خبر و گزارش - تولید 2 کلیپ با عنوان "مادران شهید، مصداق بسیجی" و همچنین "روایت راوی" درخصوص دو برداشت آزاد از دیدار راهیان نور با رهبر معظم انقلاب، مستند روایت زندگی 3 سردار شهید شاخص استان، تولید 28 عکس نوشت، پوستر و استوری، 4 اینفوگرافی،  3 مستند حضور جهادگران بسیجی در عرصه خدمت در دوران کرونایی (طرح مواسات)،  3 پادکست، طراحی صفحه ویژه هفته بسیج در سایت مرکز و بارگزاری تولیدات ویژه مرکز در این خصوص، توزیع و پخش گسترده آنها در فضای مجازی و سیمای استانی.