حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

تدارک صدا و سيماي آذربايجان شرقي بمناسبت عید سعید فطر - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

تدارک صدا و سيماي آذربايجان شرقي بمناسبت عید سعید فطر

تدارک صدا و سيماي آذربايجان شرقي بمناسبت عید سعید فطر

 

صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي همچون سال های گذشته با تدارک برنامه های مختلف از صدا، سیما و رادیو برونمرزی روزعید سعید فطر را در کنار مردم جشن خواهد گرفت .       

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي، ويژه برنامه های شبکه استاني صداي مرکز آذربايجان شرقي در روزهای دوشنبه و سه شنبه همزمان با عید سعید فطر با پخش زنده نماز عيد از مصلي اعظم حضرت امام خميني (ره) شروع و بعد از نماز، برنامه هاي مختلف همراه با آيتم هاي شاد تقديم شنوندگان خواهد شد. حضور کارشناسان متعدد در برنامه و صحبت در خصوص عيد فطر، فطريه، آداب نماز عيد فطر، پخش موسيقي هاي شاد محلي و ملي، گزارش هاي زنده از جشن و سرور مردم، تماس هاي تلفني، پيامک هاي شنوندگان از جمله بخش هاي ويژه برنامه راديويي در جشن بندگي رمضان است.

در این برنامه ها بهروز جعفری و پریسا محمدی تهیه کننده، هاله فرشاد و لیلی مرتضویان گوینده، مصطفی قنادی، داریوش رضوان، قربانی، زهرا بی شک، زهرا پوریامهر و مریم سربخشیان گزارشگر ، و فریبا برزگر و فرناز کوچه باغی دستیار تهیه می باشند.

در شبکه استاني سيماي مرکز آذربايجان شرقي هم جـُنگ شبانگاهی ويژه عيد فطر در چهار قسمت از دوشنبه هر شب به تهیه کنندگی عباس احمدزاده و کارگردانی محمد ندیمی براي مخاطبان از قاب سيماي سهند پخش خواهد شد. همچنين برنامه صبحگاهی سحرلر در روز عید از ساعت هشت صبح با پوشش زنده نماز باشکوه عید فطر و با آیتم های شاد و مفرح، به مدت دو ساعت برای بینندگان سیمای سهند  پخش می شود.  شرح و تبيين فلسفه این روز بزرگ و مکرم ، تشریح  دعاي وداع ماه رمضان، بررسی آداب و رسوم مربوط به عيد سعيد فطر در قالب مباحث کارشناسي از جمله بخش هاي اين برنامه خواهد بود.

 برنامه موسیقیایی سهند آوا هم بعد از ظهر به صورت زنده با پخش موسیقی ها و ترانه های درخواستی بینندگان خود و با پخش آهنگ های شاد محلی و ملی  سعي خواهد کرد لحظات خوشي را براي مخاطبان در تعطیلات عيد سعيد فطر رقم بزند.

رادیو برون مرزی صدای مرکز آذربایجان شرقی هم برنامه های خاصی برای این روز در بخش های مختلف تدارک دیده است. " پنجره " عنوان ویژه برنامه مناسبتی عید سعید فطر است که به مدت 20 دقیقه از ساعت 8:30 صبح روز عید به تهیه کنندگی اکرم رضایی و نویسندگی و گویندگی فریبا رضایی به روی آنتن می رود. برنامه کودک " اسلام غنچه لری " ویژه عیدفطر هم به تهیه کنندگی و گویندگی اکرم رضایی و صدابرداری حسن صادقی در روز عید فطر از ساعت 9:15 تا 9:30 دقیقه تقدیم کودکان آذری زبان آن سوی مرزها می شود. " مشکات " دیگر ویژه برنامه مناسبتی رادیو برون مرزی است که در آستانه اذان مغرب از ساعت 20:50 به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی حسن صادقی و نویسندگی و گویندگی علی افخمی نیا با پرداخت ویژه به موضوع عید فطر، اهمیت بزرگداشت این روز و اقامه نماز عید و .. از آنتن رادیو برون مرزی تقدیم شنوندگان می شود. در برنامه پنج دقیقه ای شناور هم که به تهیه کنندگی علیرضا یلتقیان، گویندگی سمیرا دل آرام و مترجمی فرهاد کرم روان روی آنتن می رود به دعاها و آداب و اعمال این روز اشاره می شود.