سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

تدارک صدا و سیمای البرز برای نوروز 99 - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک صدا و سیمای البرز برای نوروز 99

تدارک صدا و سیمای البرز برای نوروز 99

 

صدا و سیمای مرکز البرز ویژه برنامه هایی را به مناسبت ایام نوروز تهیه و تدارک دیده است. به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها این برنامه ها به شرح ذیل است.
رادیو:
ویژه برنامه به وقت شکوفه یک برنامه رادیویی است که با توجه به همزمان شدن تحویل سال 1399 با شهادت امام موسی کاظم علیه السلام با بخش های متنوع در خصوص مفهوم تحویل سال در اسلام و خانه تکانی دل ها تهیه و تولید شده است
در این برنامه با سئوال از مردم در خصوص مفهوم احسن الحال ، مصادیق حقیقی توسط کارشناس برنامه مطرح می شود. گزارش های مردمی – ارتباط با همکاران در مشهد مقدس و شاهچراغ همچنین دعوت از شاعر استانی همراه با نوازنده موسیقی سنتی از دیگر بخش های این برنامه است
_ویژه برنامه به وقت شکوفه از 6 تا 8 صبح به صورت زنده و مستقیم از رادیو البرز پخش می شود .
- با هدف آشنایی با آداب و رسوم نوروزی در استان و احیای فرهنگ نوروزی ویژه برنامه در کوچه باغ  البرز تهیه و تولید شده است که در ایام نوروز ساعت 10 صبح با شنوندگان البرزی همراه خواهد بود
- خوش به حال روزگار با رویکرد امید آفرینی و ایجاد فضایی شاد و مفرح همراه با معرفی ویژگی ها و جاذبه های استان هر روز ساعت 17 الی 19 به صورت زنده و مستقیم همراه با بخش های متنوع شامل موسیقی های شاد – نمایش رادیویی- آشپزی در خانه – اطلاع رسانی و توصیه های پزشکی به روی آنتن رادیو خواهد رفت.
-
مسابقه رادیویی میدونی  میتونی  با حضور خانواده های البرزی و با هدف ایجاد فضایی شاد و مفرح و افزایش سطح آگاهی مخاطبان در مسائل فردی و اطلاعات روزانه در ایام نوروز به روی آنتن خواهد رفت.
البرز شناسی – بازی کلمات و اعداد – ضرب المثل از جمله موضوعات این مسابقه است .گفتنی است شنوندگان البرزی می توانند به صورت تصویری از رادیو نما نیز بیننده برنامه رادیویی باشند

تلویزیون:
ویژه برنامه نوروزی تحویل سال 99 تلویزیون به تهیه کنندگی علی حشمتی ، برنامه تک قسمتی است که به صورت زنده و مستقیم از ساعت 6 الی 10 صبح از سیمای البرز پخش می شود.
پرداختن به گام دوم انقلاب – آشنایی با نماد های سفره هفت سینمعرفی مشاهیر البرز – نوروز خوانی – بازیهای محلی – نوروز و البرز و بررسی اتفاقات مهم سال گذشته از بخش های متنوع این ویژه برنامه است . گفتنی است با توجه به سالروز شهادت حضرت امام موسی کاظم علیه السلام این ویژه برنامه در محل امام زاده طاهر (ع)کرج برگزار می شود.
-
برنامه شبانه نوروزی نیز با عنوان ماه نشین به مدت 50 دقیقه هر شب ساعت 21 به روی آنتن می رود.ماه نشین با موضوع بررسی آداب و سنن کرجی در ایام نوروز و به تهیه کنندگی حسین یزدان پرست است.
-
باغ ترانه نیز از دیگر برنامه های سیمای البرز در ایام نوروز است به مدت 50 دقیقه از شنبه تا جمعه به صورت زنده و مستقیم همراه با لب خوانی شعرهای محلی و موسیقی اقوام ساعت 18 با فضایی شاد و مفرح میهمان خانواده های البرزی می شود.
همچنین ویژه برنامه های مناسبتی ایام ولادت در روزهای نهم دهم و یازدهم ، به مدت ۴۵ دقیقه تهیه و تولید شده است.
مستند میزان نیز ویژه روز جمهوری اسلامی روز ۱۲ فرودین ماه به روی آنتن خواهد رفت.