جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

تدارک صدا و سیمای مرکز اردبیل برای نوروز ۹۹ - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک صدا و سیمای مرکز اردبیل برای نوروز ۹۹

تدارک صدا و سیمای مرکز اردبیل برای نوروز ۹۹

 

صدا و سیمای مرکز اردبیل با تولید و پخش ویژه برنامه‌های مختلف به استقبال سال جدید و لحظه تحویل سال ۹۹ می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، به مناسبت عید نوروز معاونت سیمای این مرکز ویژه برنامه‌های متنوعی را همچون " برنامه یازنغمه سی" به مدت ۱۰۰ دقیقه هر شب ساعت :۲۱:۳۰ تولید و پخش می‌کند. این برنامه به منظور معرفی جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، گردشگری، فرهنگی، صنایع دستی، معرفی هنرمندان و صنعتگران بخش صنایع دستی و آداب و رسوم استان، معرفی آداب و رسوم و فرهنگ عید نوروز در استان و برنامه ای شاد و مفرح با فضای طنز و موسیقیایی و قطعات نمایشی و همچنین با معرفی مفاخر استان و پرداخت به موضوع سال ومسابقه مابین مخاطبین پخش می‌شود.

همچنین ویژه برنامه لحظه تحویل سال با عنوان "بایراموز مبارک" به مدت ۵ساعت از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ پخش می‌شود. این برنامه با آیتم های این برنامه به مناسبت فرارسیدن سال نو و شهادت امام موسی کاظم مرتبط با این دو موضوع آیتم های مختلف تهیه و پخش خواهد شد . سعی می‌شود از شهرستانها گزارش تهیه شود در دو بخش تهیه وضبط خواهد شد از مجریان برنامه‌های تلویزیونی دعوت خواهد شد از بیانات رهبری و رئیس جمهوری درمورد سال نو و شعار سال آیتم پخش خواهد شد معاونت صدای مرکز اردبیل نیز با پخش برنامه‌های ویژه سال نو از ۲۹ اسفند به استقبال بهار می‌رود.با هدف همراهی با شنوندگان رادیو در ساعات تحویل سال نو ویژه برنامه «ایل تحویل» از ساعت ۶ بامداد روز ۲۹ اسفند ماه به مدت ۱۲۰ دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز اردبیل پخش می‌شود.

این برنامه به صورت مجله ای با موضوع تحویل سال به صورت زنده از صدای مرکز اردبیل پخش می‌شود. دیدار با خانواده معظم یکی از سرداران شهید در گلزار شهدا، گزارش‌های متعدد از مشاغل شیفت نوروزی از جمله بیمارستانها، شرح دعای تحویل سال، آداب و رسوم عید نوروز و نمایش‌های طنز، از آیتمهای دیگر این برنامه است. برنامه صبحگاهی «بهار سبلان» که از ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح پخش خواهد شد با اطلاع رسانی‌های مختلف و مفید، پخش بخشهای متنوع و موسیقی‌های شاد، لحظات خوبی را برای مخاطبان رادیو اردبیل فراهم خواهد کرد.

از آیتم‌های این برنامه می توان به گزارش‌های زنده مردمی، نمایشهای طنز ، هشدار‌های پلیس، وضعیت هوا و راههای استان، معرفی اماکن گردشگری و جاذبه‌های تاریخی و آب های گرم و معدنی استان اشاره کرد. همچنین رادیو اردبیل برنامه ی " باهار نغمه سی " را برای بخش عصرگاهی ایام نوروز به زبان آذری از ساعت ۱۷ الی ۱۹ به مدت ۱۲۰ دقیقه تدارک دیده است. از آیتم های آن می توان به گزارش مردمی زنده، نمایشهای طنز از جمله اشعار ضربی و بخش طنز ایستگاه سوغات آباد، هشدار های ایمنی، وضعیت هوا و راههای استان، اصول ایمنی و بهداشت در سفر، و معرفی اماکن گردشگری استان اشاره کرد. این برنامه ضمن همراهی و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای شنوندگان، به اطلاع رسانی لازم در خصوص ایام نوروز و مسائل مرتبط می‌پردازد.

در این برنامه‌ها همچنین به اطلاع رسانی و آموزش‌های مربوط به پیشگیری از بیماری کرونا توجه خواهد شد. رادیو برون مرزی آران اردبیل نیز در ایام نوروز تمام برنامه‌های خودرا به این مناسبت ملی اختصاص خواهدداد و یک ویژه برنامه مستقل به نام بایراملیق "عیدانه"را به مدت ۴۵ دقیقه روزانه از ساعت ۳۰/ ۱۱ به مخاطبان آذری خود تقدیم خواهدکرد که این برنامه براساس اشتراکات دوکشور ایران و جمهوری آذربایجان و باهدف ترویج آموزه‌های اخلاقی پخش خواهدشد و سرود،نمایش،شعرطنز،گزارش مردمی، کارشناس، و... قسمت های تشکیل دهنده این برنامه خواهندبود . برنامه نغمه لر که یک برنامه ادبی همراه با شعروموسیقی می‌باشد دیگر برنامه مختص این ایام می‌باشد که درکنارسایربرنامه‌های رادیو آران پخش خواهدشد همچنین سایت و صفحات مجازی رادیو آران نیز با طراحی قسمت های جداگانه به موضوعات مختلف ولی مرتبط بااین عیدملی پرداخت خواهد کرد.