سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تدارک صدا و سیمای مرکز اردبیل برای پوشش عزاداری های ماه محرم - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک صدا و سیمای مرکز اردبیل برای پوشش عزاداری های ماه محرم

تدارک صدا و سیمای مرکز اردبیل برای پوشش عزاداری های ماه محرم

 

صدا و سیمای مرکز اردبیل برای محرم سال 98 برنامه های مختلفی را برای پخش از شبکه های استانی  تدارک دیده است .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل ، دکتر ملااحمدی مدیر کل مرکز گفت: با اشاره به اینکه عزاداری های استان اردبیل در سطح کشور و دنیا زبان زد خواص و عام است همچون سال‌های گذشته اجتماع عظیم عاشورایی در شهرستان‌ها و شهر اردبیل برگزار می‌شود که امسال ۵ محرم در شهرستان گرمی، ۶ محرم در مشگین شهر،۷ محرم در خلخال و هشت محرم در پارس آباد برگزار خواهد شد که این مراسمات به صوت زنده از شبکه سبلان روی آنتن خواهد رفت.

وی با بیان اینکه مراسمات اجتماع حسینی اردبیل سال گذشته از تمام شبکه‌های ملی به صورت زنده پخش شده است، گفت: در روز‌های ۹ و ۱۰ محرم، تاسوعا و عاشورای حسینی نیز اجتماع عظیم عاشورایی در شهر اردبیل برگزار خواهد شد که این مراسمات نیز به صورت زنده انعکاس می‌باید.

وی همچنین افزود: معاونت صدای مرکز اردبیل برای محرم امسال برنامه های مختلفی را بشرح ذیل آماده کرده است. پخش 12 برنامه " کربلا قهرمانلاری" به مدت 60 دقیقه ساعت 14:50، پخش 8 برنامه "عاشیق لر نواسی" هر روز ساعت 8:35 به مدت 50 دقیقه، 12 ویژه برنامه زنده 60 دقیقه ای با عنوان «گونش قافیله سی»  با موضوعات اجتماعی  و حماسی مرتبط با محرم و عاشورا و گزارش از سطح شهر هر روز ساعت 18 در ایام محرم، پخش مداحی سلیم موذن زاده هر روز ساعت 17:30 به مدت 30 دقیقه,  پخش 12 ویژه برنامه"عزاداری حسینه ثارالله" بصورت روزانه به مدت 60 دقیقه ساعت 23:30 ، پخش نوحه های قدیمی هر روز ساعت 13:30به مدت 30 دقیقه، پخش ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورا  برای ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان می باشد .

علاوه بر این سایر برنامه های روتین و تولیدی، و همچنین برنامه های تأمینی پخش صدا هم با حال و هوای این ایام خواهد بود .

معاونت سیمای مرکز اردبیل هم که نقش اصلی را در پوشش این عزاداری ها به خصوص دسته های بزرگ عزاداری اردبیل در روزهای عاشورا و تاسوعا دارد.

پخش 12 ویژه برنامه 60دقیقه ای با عنوان «عزاداری حسینیه ثارالله»  با موضوع عزاداری های دستجات محلات اردبیل هر روز ساعت 23:30 به مدت 60 دقیقه ،  ۱2 ویژه برنامه 45 دقیقه ای با عنوان «حسین عاشیقلری » هر روز ساعت 22 که با حضور کارشناسان مذهبی به فلسفه قیام عاشورا پرداخت می کند ، همچنین 9 برنامه 30 دقیقه ای با عنوان «عزاداری شهرستانها» بصورت روزانه با موضوع پخش عزاداری شهرستان های استان ، "عزاداری بازار" هر روزبعد از اذان مغرب و عشاء به مدت 30 دقیقه،پخش طشت گذاری حسینیه اوچدوکان، مسجد جامع و مسجد اعظم، پخش تجمع عظیم مردم اردبیل در روز تاسوعا ، تجمع عظیم عزاداران مردم اردبیل در عاشورای حسینی از ویژه برنامه های  شبکه استانی سبلان برای ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین خواهد بود.

همچنین سایر برنامه های روتین و تامینی شبکه سبلان هم حال و هوای محرم به خود گرفته و از زواياي مختلف به فلسفه قیام عاشورا پرداخت خواهند کرد.

وی همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و افزود: معاونت خبر مرکز اردبیل هم همگام با ساير معاونت های مرکز با توليد و پخش گزارشهاي مختلف خبري تلويزيوني و راديويي ، اعزام اکیپ های مختلف خبری به اقصی نقاط استان، پخش اطلاعیه های مربوط به عزاداري هاي مردم استان، تهیه و ارسال اخبار و گزارش های مختلف به تهران در قالب خبر مکتوب، گزارش های رادیویی و تلویزیونی، ارتباط زنده با شبکه های مختلف و .... حال و هوای محرم به خود خواهد گرفت.

در پایان مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل خاطرنشان کرد: تولید و انتشار پوستر، اینفوگرافیک و عکس نوشته با موضوع ماه محرم و عزداری سرور و سالار شهیدان ، انتشار عکس حضور مردم در عزاداری شهدای کربلا،  معرفی برنامه های رادیویی و تلویزیونی در فضای مجازی، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز از جمله اقدامات در نظر گرفته شده معاونت فضای مرکز اردبیل در ماه محرم خواهد بود.