سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

تدارک صدا و سیمای مرکز گیلان برای ماه میهمانی خدا - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک صدا و سیمای مرکز گیلان برای ماه میهمانی خدا

تدارک صدا و سیمای مرکز گیلان برای ماه میهمانی خدا

 

صدا و سیمای مرکز گیلان برای ماه میهمانی خدا برنامه های متنوعی تهیه و تدارک دیده است .

باقرزاده سرپرست صدا و سیمای مرکز گیلان ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان رسانه استانی را اعلام کرد . وی اقدامات این مرکز را در ماه مبارک رمضان مطلوب ارزیابی کرد و گفت : صدا و سیمای مرکز گیلان به منظور بهره برداری بهینه از خیر و برکات این ماه عزیز و افزایش نشاط معنوی و رضایتمندی مخاطبان خود ، ویژه برنامه هایی در دست تهیه و پخش دارد .

باقرزاده 4 برنامه:«ترتیل خوانی قرآن» ، «به وقت عاشقی» ویژه افطار،«ماه منیر» ویژه سحر و« تفسیر قرآن آیت الله فلاحتی » را از ویژه برنامه های معاونت سیمای مرکز گیلان معرفی کرد و با تشریح این برنامه ها افزود: «ترتیل خوانی قرآن کریم » هر روز از ساعت14:45 دقیقه به مدت 60 دقیقه از بقعه متبرکه خواهر امام ضا (ع) ، «به وقت عاشقی» ویژه افطار، از ساعت 19:25 به مدت 60 دقیقه تا اذان مغرب ، برنامه «تفسیر سوره حجر» توسط آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان از ساعت21:30به مدت 30 دقیقه و برنامه «ماه منیر » ویژه سحر ماه مبارک از ساعت 3:30 بامداد به مدت 60 دقیقه به طور زنده از شبکه باران پخش می شوند. وی همچنین اشاره کرد : شبکه باران در مناسبتهای خاص همچون میلاد امام حسن مجتبی (ع) ، شبهای پرفیض قدر ، ضربت خوردن و شهادت حضرت علی(ع)، و عید سعید فطر هم با ویژه برنامه هایی مجزا بینندگان خود را همراهی خواهد کرد.

سرپرست رسانه استانی با اشاره به برنامه های رادیو گیلان گفت : «درس اخلاق» ، «ترتیل قرآن کریم »،«تفسیر قرآن » ،«بهار عاشقی» و«خدا خوانی» را از ویژه برنامه های صدای مرکز گیلان در ماه میهمانی خدا معرفی کرد و افزود: پخش سخنرانی ائمه جمعه استان با موضوعات اخلاقی در برنامه «درس اخلاق » هر روز از ساعت 6، پخش زنده  « ترتیل خوانی قرآن » از بقعه متبرکه خواهر امام رضا(ع)  شهر رشت هر روز از ساعت 15 به مدت 60 دقیقه ،پخش زنده «تفسیر قرآن » آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان از مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهر رشت هر روز از ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه ، پخش زنده برنامه افطار و اذان با عنوان «بهار عاشقی » از ساعت19:30 و پخش زنده ویژه برنامه سحر با عنوان «خداخوانی » از ساعت2:30 دقیقه بامداد از مجموعه اقداماتی است که در معاونت صدا برنامه ریزی شده است . باقرزاده همچنین برنامه های « باران رحمت» ویژه شبهای قدر ،برنامه «پیام همدلی» ویژه روز قدس و و یک نمایش رادیویی ویژه شهادت حضرت علی (ع) را از دیگر برنامه های رادیو گیلان  در ماه رمضان اعلام کرد . وی عنوان کرد رادیو برونمرزی تالشی نیز هرروز برنامه «ضیافت نور» را از ساعت4:30به مدت 60 دقیقه و یک برنامه معارفی برای شیعیان تالشی جمهوری آذربایجان را تهیه و پخش خواهد کرد .

سرپرست صدا و سیمای مرکز گیلان اظهار داشت : معاونت خبر با تولید گزارشهای ویژه خبری با موضوع : استقبال ماه مبارک رمضان،آئین های بومی و محلی گیلان در ماه رمضان،برکات قرائت قرآن ،صله رحم و فواید پزشکی ماه مباک رمضان ، پوشش آئین ها و مراسم ویژه همچون:  میلاد امام حسن مجتبی(ع)، شبهای قدر و احیا، راهپیمایی روز قدس وتولید محتوا در فضای مجازی به طور ویژه  وقایع این ماه مبارک را پوشش خواهد داد.

باقرزاده افزود: تولید و انتشار تقویم رمضان ، پوستر، اینفوگرافی ، 30 حدیث ، موشن گرافی با موضوع مناسبتها  و آداب ورسوم ماه مبارک ، پادکست ، معرفی برنامه های رادیویی و تلویزیونی رسانه استانی در فضای مجازی از جمله اقدامات حوزه معانت فضای مجازی این مرکز در ماه مبارک رمضان است.