سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

تدارک ویژه برنامه های روزهای پایانی ماه صفر در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه برنامه های روزهای پایانی ماه صفر در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری

تدارک ویژه برنامه های روزهای پایانی ماه صفر در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری

 

صداوسیمای مرکز چهارمحال و بختیاری همزمان با روزهای سوگواری رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (علیهما السلام) ویژه برنامه‌ های مختلفی، تولید و پخش می‌ کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، همزمان با فرارسیدن روزهای پایانی ماه صفر، رحلت پیامبر اعظم (ص) و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع) و شهادت عالم آل محمد امام رضا (ع)، شبکه استانی سیمای جهان بین با ویژه برنامه «شهر عشق» به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی و اجرای ابوالفضل هادی پور تقدیم مردم عزادار استان می‌ شود.
ویژه برنامه تلویزیونی «شهر عشق» در سه روز آخر ماه صفر، هر شب ساعت21 با بخش های نوحه و مرثیه سرایی، شعر خوانی شاعران هم استانی، مباحث کارشناسی و گفت و گو با پیرغلامان از سیمای جهان بین پخش می‌ شود؛ همچنین این ویژه برنامه در این سه روز، صبح ها از ساعت 9 صبح به صورت زنده از شبکه سراسری شما و شبکه استانی جهان بین با مخاطبان خود همراه می‌ شود.
همچنین برنامه «عقیق» با محور تبیین شأن و جایگاه والای پیامبر گرامی اسلام(ص) و نیز امام حسن مجتبی و امام رضا(علیهما السلام)، بررسی شرایط سیاسی و اجتماعی عصر آن بزرگواران و آشنایی با ویژگی‌ های اخلاقی، رفتاری و نقش هدایتگری آن‌ها در دو ویژه برنامه تهیه و تولید می‌ شود. این برنامه در بخش های کارشناسی، مداحی و مرثیه سرایی، شعرخوانی، گفت و گو با شاعران هم استانی، دلنوشته، معرفی خیران، گفتار متن و میان برنامه‌ های مذهبی به تهیه کنندگی صالح جلیلی و اجرای جمال خدابخشی همزمان با شب های رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) ساعت18:30 به مدت 45 دقیقه از سیمای جهان بین روی آنتن می رود.
معاونت صدای مرکز هم در روزهای پایانی ماه صفر با تهیه و پخش ویژه برنامه‌ های مختلفی با شنوندگان سوگوار و عاشقان خاندان عصمت و طهارت همراه می‌ شود.
در روز 28 صفر، سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) برنامه «در سوگ آفتاب» با هدف آشنایی با سبک زندگی، سیره و رفتار آن بزرگواران در رادیو جهان بین تولید و پخش می‌شود. این برنامه در بخش های مداحی، مباحث کارشناسی، گزارش، تلفن و پیامک های شنوندگان، شعرخوانی، معرفی کتاب و گفتار موضوعی در خصوص ویژگی‌ های سبک زندگی پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) به تهیه کنندگی فاطمه دهقانی و گویندگی مریم خلجی از ساعت 9 صبح به مدت120 دقیقه، روی آنتن می رود.
«
هشتمین آفتاب» نیز عنوان ویژه برنامه رادیو جهان بین در روز شهادت امام رضا(ع) است که در آن به بررسی ویژگی‌ها و سجایای اخلاقی و شرایط سیاسی، حکومتی و اجتماعی دوران آن امام همام پرداخته می‌ شود. ارتباط تلفنی با مشهد مقدس، بیان سبک و سیره زندگی امام هشتم، مداحی، شعرخوانی گزارش، مباحث کارشناسی، ارتباط تلفنی با خبرنگاران آزاد شهرستان و اطلاع از حال و هوای نقاط مختلف استان و آیین‌های عزاداری، معرفی کتاب، تلفن و پیامک بخش های این برنامه را تشکیل می دهند که در روز آخر ماه صفر، همزمان با شهادت امام رضا(ع) به تهیه کنندگی کبری موسوی و گویندگی زهرا خنکداری از ساعت 9 صبح تا 11 از رادیو جهان بین پخش می‌ شود.
همچنین در روز آخر ماه صفر همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) برنامه «پیام استان» به تهیه کنندگی کبری حیدری و گویندگی مریم خلجی با محور طرح مواسات و کمک های مؤمنانه در ماه‌های محرم و صفر در نقاط مختلف استان و با بخش های شعرخوانی، معرفی کتاب، حدیث، مداحی، نوحه و ارتباط با خبرنگاران آزاد شهرستان‌ ها برای مطلع شدن از حال و هوای این روز و عزاداری‌ های مردم با توجه به شرایط موجود کرونایی از ساعت 16:30 به مدت 90 دقیقه از رادیو جهان بین پخش می‌ شود.
معاونت فضای مجازی صداوسیمای استان هم با تولید آثار متناسب با این ایام از جمله تولید استوری موشن، پادکست و پوستر، ایجاد صفحه ویژه در وب سایت، معرفی برنامه‌های صداوسیما در پیام رسان‌ها و استفاده از بسترهای ارتباطی مانند اپلیکیشن جهان بین همراه و تلویزیون اینترنتی با مخاطبان خود همراه می‌ شود.
معاونت خبر رسانه استانی هم با اطلاع رسانی و پوشش خبری مراسم عزاداری و برنامه‌ های روزهای پایانی ماه صفر متناسب با شیوه نامه‌ های بهداشتی و رعایت دقیق فاصله گذاری اجتماعی به انعکاس رویدادهای مربوط به این ایام در بخش های مختلف خبری می‌ پردازد و تولید و پخش هشت گزارش خبری تلویزیونی و چهار گزارش خبری رادیویی، پوشش خبری برنامه‌ های اجرایی، پوشش مراسم عزاداری نقاط مختلف استان و بارگذاری 38 مورد خبر، گزارش و عکس در سایت خبرگزاری صداوسیما از فعالیت ها و برنامه‌ های معاونت خبر مرکز در این مناسبت ها است.