جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تدارک ویژه برنامه های مختلف همزمان با روزهای پایانی ماه صفر در مرکز چهارمحال و بختیاری - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه برنامه های مختلف همزمان با روزهای پایانی ماه صفر در مرکز چهارمحال و بختیاری

تدارک ویژه برنامه های مختلف همزمان با روزهای پایانی ماه صفر در مرکز چهارمحال و بختیاری

 

همزمان با روزهای سوگواری رحلت پیامبر اکرم، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (علیهم السلام) ویژه برنامه های مختلفی در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری تولید و پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: «عقیق» ویژه برنامه تلویزیونی است که با محوریت شأن و جایگاه والای پیامبر گرامی اسلام(ص) و نیز امام حسن مجتبی و امام رضا(علیهم السلام)، بررسی شرایط سیاسی و اجتماعی عصر آن بزرگواران و آشنایی با ویژگی های اخلاقی، رفتاری و نقش هدایت گری آنها در دو ویژه برنامه تهیه و تولید می شود.

آقای عظیمی افزود: این برنامه در بخش های کارشناسی، مرثیه سرایی، چکامه، گفتار متن، میان برنامه های مذهبی،  زندگی نامه و حکایت به صورت نمایش که ترکیبی از راوی، نقاشی و دیالوگ های نمایشی است به تهیه کنندگی فرحناز حاتم پوری و اجرای احمد باقری همزمان با شب های رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام و شهادت سبط اکبرش، امام حسن مجتبی(ع) و عالم آل محمد، امام رضا(ع) از ساعت21 به مدت 45 دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود.

وی با اشاره به اینکه در روز سه شنبه27 صفر همایش «دختران محمدی» که با حضور دختران دانش آموز برگزار می شود از دو نقطه استان در مصلای امام خمینی شهرکرد و مصلای شهر بروجن از ساعت9 صبح به مدت150 دقیقه پوشش تصویری داده می شود، افزود: مراسم قرائت زیارت ازبعید رسول اکرم(ص) نیز در روز چهارشنبه28 صفر از ساعت8:30 دقیقه صبح از مصلای شهرکرد به صورت زنده پخش می شود.

مدیرکل مرکز چهارمحال و بختیاری همچنین به ویژه برنامه های معاونت صدای مرکز در ایام پایانی ماه صفر اشاره و خاطرنشان کرد: در روز28 صفر، سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) برنامه «در سوگ خورشید» با هدف آشنایی با سبک زندگی، سیره و رفتار آن بزرگواران در رادیو جهان بین تولید و پخش می شود.

آقای عظیمی افزود: این برنامه در بخش های مداحی، مباحث کارشناسی، گزارش، تلفن و پیامک های شنوندگان، شعرخوانی، ارتباط با سایر مراکز استان ها، معرفی کتاب، معرفی مسجد، حکایت و داستانک به تهیه کنندگی کبری حیدری و گویندگی زهرا خنکداری از ساعت 9 صبح به مدت120 دقیقه به روی آنتن می رود.

وی «آفتاب هشتم» را عنوان ویژه برنامه روز شهادت امام رضا(ع) بیان کرد که در آن به بررسی ویژگی ها و سجایای اخلاقی و شرایط سیاسی، حکومتی و اجتماعی دوران آن امام همام پرداخته می شود.

به گفته مدیرکل صدا و سیمای استان ارتباط تلفنی با مشهد مقدس و حرم مطهر ثامن الحجج، بیان سبک و سیره زندگی امام هشتم(ع)، مداحی، گزارش، مباحث کارشناسی، حکایت، معرفی کتاب، تلفن و پیامک بخش های این برنامه را تشکیل می دهند که در روز آخر ماه صفر، همزمان با شهادت امام رضا(ع) به تهیه کنندگی کبری حیدری و گویندگی مریم خلجی از ساعت 9 صبح تا 11 از رادیو جهان بین پخش می شود.

آقای عظیمی افزود: معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان هم با تولید آثار متناسب با این ایام با مخاطبان خود همراه می شود و از کلیه بسترهای ارتباطی در این بستر مانند اپلیکیشن جهان بین همراه، تلویزیون اینترنتی، وب سایت و پیام رسان های خود با زبان هنر و رسانه برای ارائه محتوا به مخاطبان استفاده می کند.

وی تولید و انتشار پنج عدد پوستر و عکس نوشت، تولید پادکست، تولید و تأمین ویدئو، پخش زنده اینترنتی  برنامه های مرکز، طراحی و جانمایی صفحه ویژه در وب سایت، معرفی برنامه های مرکز در فضای مجازی و بارگذاری محتوا در اپلیکیشن جهان بین همراه، وب سایت، کانال سروش و اینستاگرام را از جمله اقدامات در نظر گرفته شده این معاونت همزمان با روزهای پایانی ماه صفر اعلام کرد.