سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تدارک ویژه برنامه های مختلف همزمان با روزهای پایانی ماه صفر در مرکز چهارمحال و بختیاری - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه برنامه های مختلف همزمان با روزهای پایانی ماه صفر در مرکز چهارمحال و بختیاری

تدارک ویژه برنامه های مختلف همزمان با روزهای پایانی ماه صفر در مرکز چهارمحال و بختیاری

 

همزمان با روزهای سوگواری رحلت پیامبر اکرم، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (علیهم السلام) ویژه برنامه های مختلفی در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری تولید و پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: مدیرکل صدا و سیمای استان با اشاره به اینکه ویژه برنامه مناسبتی «شهر عشق» در دهه آخر ماه صفر هر شب از ساعت21 به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی و اجرای ابوالفضل هادی پور از سیمای جهان بین پخش می شود، گفت: برنامه «عقیق» نیز با محوریت تبیین شأن و جایگاه والای پیامبر گرامی اسلام(ص) و نیز امام حسن مجتبی و امام رضا(علیهم السلام)، بررسی شرایط سیاسی و اجتماعی عصر آن بزرگواران و آشنایی با ویژگی های اخلاقی، رفتاری و نقش هدایت گری آنها در دو ویژه برنامه تهیه و تولید می شود.

دکتر افشارنیا افزود: این برنامه در بخش های کارشناسی، مداحی و مرثیه سرایی، شعرخوانی، گفتگو با شاعران هم استانی، دلنوشته، معرفی خیرین، گفتار متن و میان برنامه های مذهبی به تهیه کنندگی لیلا همتی و اجرای محمد حداد همزمان با شب های رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام و شهادت سبط اکبرش، امام حسن مجتبی(ع) و عالم آل محمد، امام رضا(ع) از ساعت22 به مدت 60 دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود.

وی همچنین به ویژه برنامه های معاونت صدای مرکز در ایام پایانی ماه صفر اشاره و خاطرنشان کرد: در روز28 صفر، سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) برنامه «در سوگ آفتاب» با هدف آشنایی با سبک زندگی، سیره و رفتار آن بزرگواران در رادیو جهان بین تولید و پخش می شود.

مدیرکل مرکز افزود: این برنامه در بخش های مداحی، مباحث کارشناسی، گزارش، تلفن و پیامک های شنوندگان، شعرخوانی، معرفی کتاب و گفتار موضوعی در خصوص ویژگی های سبک زندگی پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) به تهیه کنندگی شهرزاد شاهسمندی و گویندگی لیلا فرج زاده از ساعت 9 صبح به مدت120 دقیقه به روی آنتن می رود.

آقای افشارنیا «هشتمین آفتاب» را عنوان ویژه برنامه رادیویی روز شهادت امام رضا(ع) بیان کرد که در آن به بررسی ویژگی ها و سجایای اخلاقی و شرایط سیاسی، حکومتی و اجتماعی دوران آن امام همام پرداخته می شود.

به گفته وی ارتباط تلفنی با مشهد مقدس و حرم مطهر ثامن الحجج(ع)، بیان سبک و سیره زندگی امام هشتم، مداحی، شعرخوانی گزارش، مباحث کارشناسی، ارتباط تلفنی با خبرنگاران آزاد شهرستان و اطلاع از حال و هوای نقاط مختلف استان و آئین های عزاداری، معرفی کتاب، تلفن و پیامک بخش های این برنامه را تشکیل می دهند که در روز آخر ماه صفر، همزمان با شهادت امام رضا(ع) به تهیه کنندگی کبری حیدری و گویندگی مریم خلجی از ساعت 9 صبح تا 11 از رادیو جهان بین پخش می شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان افزود: معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان هم با تولید آثار متناسب با این ایام از جمله تولید کلیپ، پادکست و پوستر، ایجاد صفحه ویژه در وب سایت، معرفی برنامه های صدا و سیما در پیام رسان ها و استفاده از بسترهای ارتباطی مانند اپلیکیشن جهان بین همراه و تلویزیون اینترنتی با مخاطبان خود همراه می شود.

آقای افشارنیا همچنین به اطلاع رسانی و پوشش خبری مراسم عزاداری و برنامه های روزهای پایانی ماه صفر در بخش های خبری صدا و سیمای استان اشاره و تولید و پخش 14 گزارش خبری تلویزیونی و 9 گزارش خبری رادیویی، پوشش خبری برنامه های اجرایی، پوشش مراسم عزاداری نقاط مختلف استان و بارگذاری38 مورد خبر، گزارش و عکس در سایت خبرگزاری صدا و سیما را از جمله اقدامات در نظر گرفته شده معاونت خبر مرکز در این ایام اعلام کرد.