سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

تدارک ویژه رسانه استانی برای اربعین حسینی - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه رسانه استانی برای اربعین حسینی

تدارک ویژه رسانه استانی برای اربعین حسینی

 

صداوسيماي مرکز زنجان با فرا رسيدن اربعين حسيني برنامه ريزي گسترده اي را در گرامیداشت این روز و انعکاس عزاداري های پایتخت شور و شعور حسینی انجام داده است .
ویژه برنامه معاونت صدا «اربعین حسینی » نام دارد . این برنامه که از ساعت 7 صبح  به مدت 60 دقیقه روز سه شنبه مصادف با روز اربعین به صورت زنده پخش می شود شامل آیتم هایی از قبیل سخنرانی ، حضور کارشناسان مذهبی، مداحی و شعرخوانی در برنامه ، پیامک ، ارتباط با مراکز مرزی و کربلای معلی به تبیین و تحلیل کارشناسی وقایع عاشورا و اربعین و همچنین ذکر مناقب و فضایل سیدالشهداء و ... خواهد پرداخت .
دیگر ویژه برنامه رادیوی استانی با موضوع اربعین حسینی ساعت 9 صبح به مدت 180دقیقه می باشد که در آن با مرکز آذربایجان شرقی اجرای مشترک خواهد بود . ارتباط با گزارشگران رسانه ملی در عتبات عالیات و سایر مراکز استانها پوشش مراسم های عزاداری ، مداحی، شعر، گزارش، تلفن های مردمی ، حضور میهمان در برنامه از آیتم های این برنامه می باشد .
ویژه برنامه های ترکیبی« آخشاملار» از ساعت 18 به مدت 60 دقیقه و «بیزیم ایوان» از ساعت 22 به مدت 60 دقیقه نیز به اربعین حسینی اختصاص داده شده اند .
معاونت سیمای مرکز هم با پخش زنده مراسم عزاداری های شب اربعین که به مدت دو شب از ساعت 22 در  حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود، همراه با هم استانی های سوگوار سیدالشهداء(ع) خواهد بود .
ویژه برنامه «راه ولایت » هم  از ساعت 9 صبح روز اربعین به مدت 50 دقیقه با آیتم هایی از قبیل مداحی، شعر، حضور کارشناس مذهبی ، ارتباط با کربلای معلی و...به صورت زنده به روی آنتن خواهد رفت.
پوشش عزاداری های مردم شهرستان طارم در شب اربعین  و پخش آن در روز اربعین و همچنین  استقرار واحد سیار تلویزیونی در مسیر دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان در روز اربعین و پخش آن  به صورت زنده از ساعت 10 صبح دیگر برنامه سیمای مرکز زنجان خواهد بود.
همچنین در چند روز مانده به اربعین نیز ارتباط زنده مستمر پخش شبکه اشراق با مسیر پیاده روی اربعین از مهمترنی اقدامان شبکه استانی می باشد.