جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

تدارک ویژه سیمای مراکز با 5 هزار دقیقه برنامه برای سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و 15خرداد - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه سیمای مراکز با 5 هزار دقیقه برنامه برای سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و 15خرداد

تدارک ویژه سیمای مراکز با 5 هزار دقیقه برنامه برای سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و 15خرداد


به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و نیمه خرداد، مرکز سیمای استان های صداوسیما 66 عنوان ویژه برنامه را برای پخش از شبکه‌های تلویزیونی استانی در نظر گرفته است.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، به مناسبت فرا رسیدن 14 و 15 خرداد سالروز ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد سال 1342، مرکز سیمای استان‌ها 66 عنوان ویژه برنامه را برای پخش از شبکه‌های استانی در نظر گرفته است.
مجموع مدت زمان این برنامه‌ها، 4 هزار و 950 دقیقه بوده و محورهای مختلفی را دنبال می‌کنند.
بر این اساس موضوعاتی که در ویژه برنامه‌های سیمای استان‌ها به مناسبت این دو روز مد نظر هستند شامل درس‌هایی از زندگی مذهبی، سیاسی و اجتماعی امام امت، تاریخ‌نگاری و تاریخ‌شناسی مبارزاتی حضرت روح‌الله، سیره و سبک زندگی امام، رفتار ایشان با خانواده و کودکان، بازخوردهای رسانه‌ای مراسم ارتحال امام خمینی(ره) با توجه به خیل عظیم و عاشقانه تشییع‌کنندگان از دیدگاه رسانه‌های خارجی و نقش امام راحل در الگوگیری مردم دیگر کشورها و شکل‌گیری مبارزات انقلابی خواهد بود.
همچنین نگاه ویژه امام خمینی(ره) در مسئله استکبارستیزی هم در این برنامه‌ها مورد توجه برنامه‌سازان قرار گرفته است.
در ویژه برنامه‌هایی که به مناسبت 15 خرداد نیز تولید و روی آنتن شبکه‌های استانی می‌رود، به مسائلی همچون قیام این روز به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی، توجه به مفاهیمی همچون اعلام عزای عمومی که توسط امام خمینی(ره) در آن دوره بیان شد و تاثیرات این رویداد مهم بر تغییر اوضاع و احوال آن روزها پرداخته می‌شود.
همچنین بخش‌هایی از برنامه‌های ترکیبی، گفت‌وگومحور، صبحگاهی، شبانگاهی و کودک و نوجوان مراکز هم با مدت زمان 13 هزار و 151 دقیقه شامل 953 عنوان برنامه، به این دو مناسبت اختصاص خواهد یافت.