جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تدارک ویژه شبکه خاوران برای شب های قدر - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه شبکه خاوران برای شب های قدر

تدارک ویژه شبکه خاوران برای شب های قدر

 

برنامه های صدا و سیمای خراسان جنوبی در حوزه های مختلف برای شب های قدر مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی، "به سوی خدا "عنوان ویژه برنامه رادیو خاوران است که به مناسبت این شب های با پوشش زنده مراسم شب های احیا از اماکن مذهبی استان مهمان خانه های هم استانی ها می شود پوشش مراسم احیاء شب نوزدهم رمضان با استفاده از واحد سیار و از محل "آستان امامزادگان شهدای باقریه(ع) بیرجند" انجام خواهد شد و در شب های بیست و یکم و بیست و سوم رمضان از صدای برنامه زنده تلویزیونی"شب های آسمانی"(تولید سیمای مرکز)، استفاده خواهد شد. ساعت شروع این برنامه ۲۲ تا پایان مراسم است.

تهیه کننده این برنامه  تکتم اعتبار ،مهدی امیر آبادی و معصومه اسماعیل زاده هستند و برنامه دارای یک گوینده است که بر اساس متن و بداهه گویی در فضایی معنـوی با محوریت شب های قـدر و ارج نهادن و احیای این شب ها و ... صحبت می کند.

گزارشگر برنامه  هم ( آقای سید مهدی ابراهیمی) با حضور در بین مردم به انعکاس مراسم شب های قدر از مساجد مختلف بیرجند می پردازد. ارتباط با گزارشگران شهرستان ها،حضور کارشناس مذهبی، ارتباط تلفنی با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به منظور اطلاع رسانی از مراسم استانی ویژه شب های قدر، پخش آواهای مذهبی و نوحه خوانی ارتباط با شهرهای مذهبی کشور با هدف بیان جایگاه و اهمیت شبهای قدر و ارزش عبادت و شب زنده داری و بیان فضایل و برکات شبهای قدر با زبان هنری و فاخر برای مردم از اهداف این برنامه است

ویژه برنامه "در ماتم مولا"(ویژه سالروز شهادت امام علی(ع) به تهیه کنندگی تکتم اعتبار به موضوع "شخصیت حضرت علی (ع)؛ سیره و سبک زندگانی آن حضرت" می پردازد.

برنامه دارای یک گوینده آقا و یک گوینده خانم است که بر اساس متن برنامه و بداهه گویی، در فضایی معنـوی با محوریت شهادت حضرت علی (ع) به اجرای برنامه می پردازند. ساعت پخش  برنامه ۱۰:۰۰صبح تاریخ ۶/۳/۱۳۹۸ است .

 ارتباط با گزارشگران شهرستان ها،حضور کارشناس مذهبی، دو نمایش کوتاه رادیویی ۶ دقیقه ای، ارتباط با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، ارتباط با شهرهای مذهبی،پخش ، آواهای مذهبی و نوحه خوانی به منظور ایجاد فضای معنوی، در فواصل برنامه وپخش تلفن ها و پیامک های مخاطبان در فواصل برنامه از بخش های مختلف این برنامه است.

 سیما خاوران هم با "برنامه شب های آسمانی" ویژه شب های قدر تلاش می کند تا در کنار لحظات معنوی هم استانی ها باشد

این  ویژه برنامه به پخش زنده مراسم احیاء شب های قدر از محل آستان امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس و نیز آستان امامزاده شهدای باقریه(ع) بیرجند اختصاص دارد .

مداحی، مناجات، قرائت دعای جوشن کبیر، سخنرانی و مراسم قرآن بر سر نهادن  از بخش های مختلف این برنامه است  که از ساعت ۲۲ به روی آنتن می رود این برنامه  درشب های نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان به صورت زنده مراسم  احیاء محل آستان مطهر امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس  را پخش می کند تهیه کننده این برنامه آقایان سید علی اصغر طهماسبی و مهدی مودی می باشند.

در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان هم " شب های آسمانی" از آستان امامزادگان شهدای باقریه به تهیه کنندگی آقای احسان جعفرزاده به روی آنتن می رود.

معاونت خبرمرکز خراسان جنوبی هم با پوشش خبری مراسم شب های قدر در مرکز و شهرستان های استان و تولید گزارش های خبری ویژه سالروز شهادت امام علی (ع)،اهدای خون و اکرام ایتام درکنار لحظات معنوی شب زنده داران  است.

معاونت فضای مجازی شبکه خاوران نیز با تولید و انتشار ۸ پوستر با موضوعات شب قدر، نماز اول وقت، بندگی خدا، کمک به همنوعان و سیل زدگان و تبیین و ترغیب مخاطبان به انجام کارهای حسنه معنوی (همچون اهداء خون و اهداء عضو در شب های قدر)، ۲ عکس نوشت و پوستر با موضوع ترغیب مردم به نذرهای فرهنگی که اثرات ماندگار و عمیق تر و با راه اندازی  هشتگ های # فرزندان_رمضان و # افطار_مهربانی و برقراری ارتباط تنگاتنگ با فعالان فضای مجازی استان و توزیع مناسب تولیدات و معرفی هشتگ های ابلاغی به استقبال این شب های معنوی رفته است.