سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

تدارک ویژه شبکه خاوران برای گرامیداشت حماسه 9 دی - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه شبکه خاوران برای گرامیداشت حماسه 9 دی

تدارک ویژه شبکه خاوران برای گرامیداشت حماسه 9 دی

 

ویژه برنامه رادیویی زنده با عنوان «حماسه بصیرت » ، به مدت 60 دقیقه­ ، علاوه بر پوشش مراسم روز شنبه ، نهم دی ماه جاری در استان ، با پخش بخش های متنوع به تبیین حماسه 9 دی برای مردم استان خواهد پرداخت .

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی ، مدیر کل صدا وسیمای مرکز با اعلام این خبر گفت: ویژه برنامه « میثاق» به مدت 45 دقیقه ، هشتم دی ماه از رادیو خراسان جنوبی به روی آنتن می رود و بازپخش آن 9دی پخش خواهد شد.

علیرضا آینه دار افزود:پرداخت در برنامه­ های روتین رادیو از جمله ، صبح شرقی، مجله خانواده، نسل امروز، پیام امروز، رادیو شب، نجوای نیاز ، گزارش مردمی، ارتباط با مسئولان مربوطه و اطلاع رسانی از دیگر برنامه های رادیو خراسان جنوبی به مناسبت نهم دی ماه امسال خواهد بود.

وی با اشاره به پوشش سخنرانی و همایش های سطح استان با موضوع حماسه 9 دیماه از سیمای شبکه خاوران گفت: پخش برنامه «گفتمان هفته» با موضوع حماسه 9 دیماه و بررسی زوایای مختلف و اهمیت نقش ولایت و رهبری ، از جمله برنامه های سیمای خاوران به مناسبت حماسه نهم دی ماه خواهد بود.

وی افزود: اختصاص برنامه «بازتاب» به موضوع ارتباط عناصر فتنه خواسته و ناخواسته با آمریکا و اسرائیل و معاندین نظام، تاثیر حضور مردم در حماسه 9 دیماه و خنثی سازی فتنه ، پوشش مراسم ویژه سالگرد حماسه 9 دیماه، اختصاص بخش هایی از برنامه های پرمخاطب مثل «باغ شرقی» ، برنامه شبانه «زیر بازارچه» و استفاده از زیرنویس و موسیقی تصویرهای اطلاع رسانی وپخش سریال، فیلم، مستند، کلیپ، سرود و کلام رهبری از دیگر برنامه های سیمای مرکز استان با موضوع نهم دی ماه است.

مدیر کل صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی با بیان اینکه حماسه نهم دی ماه یکی از روزهای سرنوشت ساز در تاریخ کشور است گفت:معاونت خبر مرکز نیز برای پوشش خبری و انعکاس برنامه های ویژه ایام در سراسر  استان تدابیر خاصی را اندیشیده است. آینه دار افزود: در حوزه فضای مجازی مرکز نیز برای اولین بار ، تولید یک موشن گرافیک، پنج اینفوگرافیک، پنج پوستر، برگزاری جلسه با فعالان انقلابی در فضای مجازی از جمله جبهه فرهنگی انقلاب و سازمان سراج و هم افزایی با آنان در جهت انتشار حداکثری تولیدات در فضای مجازی استان و انتشار تولیدات دیگر معاونت ها در دستور کار قرار دارد.

وی به عملکرد حوزه پژوهش مرکز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری جلسه اتاق فکر با حضور صاحبنظران برون سازمانی و اساتید حوزه و دانشگاه، گردآوری مطالب ویژه حماسه 9 دی جهت آشنایی برنامه سازان با ظرفیت های حماسه مردمی، تهیه و ارائه سؤالات گزارشی و کارشناسی جهت استفاده در برنامه های صدا و سیمای استان، تهیه و ارائه زیرنویس ویژه مناسبت، معرفی کارشناسان پیشنهادی جهت حضور در برنامه های مختلف صدا و سیمای استان و گذری بر بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره حماسه 9 دی از اقدامات این حوزه در مرکز به مناسبت نهم دی ماه است ، که در طول هفته های منتهی به 9 دی برگزار شده است.