جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تدارک ویژه صداوسیمای مرکز زنجان برای ایام ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه صداوسیمای مرکز زنجان برای ایام ماه مبارک رمضان

تدارک ویژه صداوسیمای مرکز زنجان برای ایام ماه مبارک رمضان

 

صداوسیمای مرکز زنجان امسال مانند سال های گذشته با ويژه برنامه هاي متعددي ميهمان سفره های مؤمنين روزه دار در ماه مبارك است .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان در این راستا معاونت سیما برنامه ریزی گسترده ای را برای ماه میهمانی خدا انجام داده است که اهم آنها عبارتند از برنامه زنده جمع خوانی قرآن مجید با عنوان (ایشیقلی آیه لر) که همه روزه از ساعت 18 بمدت 60 دقیقه با حضور گسترده مومنان از محل حسینیه اعظم زنجان پخش خواهد شد.

 قبل از شروع این برنامه سخنرانی مذهبی با موضوع آموزه های قرآن بمدت 15دقیقه پخش می شود و طبق هماهنگی صورت گرفته این مراسم در یکی از روزهای ماه مبارک رمضان از شبکه سراسری شما نیز پخش خواهد شد .

ویژه برنامه افطاری تحت عنوان (رحمت آیی) هم بمدت 60 دقیقه در لحظات روحانی اذان مغرب میهمان سفرهای روزه داران عزیز خواهد بود . بهره مندی از صحبتهای کارشناسی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، گزارش های ویژه جهت اشاعه فرهنگ سفره های ساده در افطار، مهمانان ویژه از مناطق مختلف استان، پخش گزارش از زندانیان جرایم غیرعمد جهت جلب مشارکتهای مردمی در جشن گلریزان، وله های مختلف و .... از آیتمهای جذاب این برنامه می باشند .

در لیالی قدر و ایام شهادت مولی متقیان (ع)، راهپیمایی باشکوه روز قدس و عید سعید فطر نیز ویژه برنامه های مختلف پیش بینی شده که در برهه زمانی مناسب پخش خواهد شد.

امسال برای نخستین بار ویژه برنامه سحری تحت عنوان" اوباشدانلار"  بمدت75دقیقه بصورت زنده از محل مسجد جامع زنجان پخش خواهد شد.

30  شب ، 30مسجد عنوان دیگر ویژه برنامه تولیدی معاونت سیماست که سخنرانی و مراسم ادعیه 30مسجد زنجان را در شب های ماه مبارک رمضان پخش خواهد نمود.

نوجوانان عزیز هم میهمان برنامه «حافظان وحی» هستند که به معرفی کودکان و نوجوانان فعال در عرصه قرآنی می پردازد و آموزش روخوانی صحیح قرآن، ویژه این گروه سنی همه روزه بمدت15دقیقه توسط مربیان دارالقرآن زنجان انجام خواهد شد.

سایر برنامه های روتین سیما مثل خانواده ، بیزیم اللر ، شهر قشنگ، مسجد اوشاقلاری ، هوای تازه و .... هم به فراخور موضوع حال و هوای رمضانی بخود می گیرند.

پخش سیما هم آیتم ها و برنامه های مختلفی را برای این ایام تأمین و تدارک دیده است . مستندهای رمضان در استانها ، سلسله سخنرانی های آیت الله ناصری ، سریال امام علی (ع) با دوبله به زبان ترکی که هر شب ساعت 22 پخش خواهد شد و سریال سر دلبران نیز که هر روز ساعت 17 به روی آنت خواهد رفت ، از جمله مهمترین برنامه هایی هستند که در ایام ماه مبارک برای مخاطبان سیما تدارک دیده شده است .

معاونت صدا هم با برنامه ریزی های خوبی که در قالب ویژه برنامه های مختلف انجام داده است و به استقبال ماه صیام می رود.

اوباشدانلیق، عنوان برنامه ویژه لحظات ملکوتی سحر است که با آیتمهایی مانند دعای سحر، مناجات، مبحث کارشناسی و تفسیر، آداب و رسوم محلی و شرح دعای سحر، همه روزه بمدت 70 دقیقه همراه سحرخیزان خواهد بود.

دیگر ویژه برنامه رادیو، افطارلیق نام دارد که همه روزه بمدت 90دقیقه، در زمان افطار پخش می شود و شامل آیتمهایی مانند آداب و رسوم سفره افطاری، تغذیه در ایام روزه داری نمایش، ادیعه، ارتباط با استانهای مختلف، پرداخت به آداب و رسوم رمضان در شهرستانها، گزارش از زندانها جهت کمک به آزادی زندانیان، گزارش مردمی، سخنرانی و .... می باشد .

پخش مراسم جمع خوانی قرآن کریم به صورت زنده از حسینیه اعظم زنجان نیز یکی دیگر از برنامه های معاونت صدا در این ایام می باشد که هر روز به مدت یک ساعت پخش خواهد شد.

شبکه استانی صدا، برای شب های قدر و شهادت امیرالمومنین(ع) نیز برنامه های ویژه ای تدارک دیده است که در زمان مقرر پخش می شود.

فریاد رهایی، عنوان ویژه برنامه زنده پوشش روز جهانی قدس است که بمدت 180 دقیقه بصورت زنده به سمع شنوندگان خواهد رسید.

در روز عید سعید فطر هم برنامه عید بندگی بمدت 60 دقیقه با آیتم های شاد و متنوع همراه شنوندگان خواهد بود.

سایر برنامه های روتین رادیو از جمله سلام زنجان، یاشاییش، جوانه ها، شریعت یولی، آی ایشیقیندا و ..... نیز هر کدام به فراخور موضوع با حال و هوای این ماه مبارک پخش خواهد شد.

معاونت اطلاعات و اخبار هم ضمن توليد گزارشها و تفاسير خبري با موضوعات فرهنگی و اجتماعی  ویژه این ماه ، به بررسی وضعیت بازار و نظارت های ویژه این ایام خواهد پرداخت.

در مجموع تلاش شده بتوان در این ایام لحظاتی سرشار از معنویت را برای روزه داران مومن فراهم گردد که امیدواریم رضایت خاطر مخاطبان گرامی جلب شود .