جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تدارک ویژه صداوسیمای گلستان در ماه ضیافت ا... - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه صداوسیمای گلستان در ماه ضیافت ا...

تدارک ویژه صداوسیمای گلستان در ماه ضیافت ا...

 

صدا و سیمای گلستان با برنامه‌های متنوع تلویزیونی  و رادیویی به استقبال ماه مهمانی خدا می رود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، مدیر کل صدا و سیمای استان در جلسه  ای که در خصوص برنامه های ماه میهمانی خدا برگزار شد اظهار داشت: صدا و سیمای استان با تولید و پخش برنامه‌های خبری، تولیدی  رادیویی، تلویزیونی و فضای مجازی به استقبال این ماه پر برکت می رود.

منتظر حجت در ادامه افزود: معاونت سیما با دو ویژه برنامه بصورت زنده همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان  میهمان خانه های گرم مردم همیشه همراه گلستان خواهد بود، ویژه برنامه افطار شبكه گلستان با نام "ماه مهربانی" که هر شب ساعت 19:30 به  مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی سید روح ا... بنی عقیل با هدف ایجاد لحظات معنوی و نشاط انگیز برای روزه داران از خانه امیرلطیفی ها پخش می شود.

برخی از آیتم های این برنامه عبارتند از رزق حلال  که گزارشی از مشاغل در ماه مبارک رمضان، رمضان در استرآباد، كارشناسان مذهبی، سفره های ساده گزارش از مساجد و ... با اجرای مهدی حاجی احمدی تولید و پخش می شود.

" سحرگاهان" عنوان برنامه ویژه سحری رمضان در سیمای گلستان است كه  در سحرهای رمضان ساعت 3:00 تا اذان صبح از امامزاده عبدالله گرگان به صورت زنده به تهیه كنندگی و کارگردانی مهدی ناظریان روی آنتن می رود، این برنامه یک برنامه معارفی بوده ومی كوشد درخصوص مسائل مختلف مذهبی واعتقادی قابل طرح در ماه رمضان با حضور كارشناسان برجسته استان، بیان خاطره از زبان سحرخیزان، مناجات  و دعای سحر را با اجرای مهدی خالقی روی آنتن می برد.

همچنین  "محفل انس با قرآن "  به تهیه کنندگی و کارگردانی احسان ربیعی به صورت زنده همراه با برجسته ترین قاریان استان از ساعت  13:30الی 14:30 در امام زاده عبدالله (ع)، دانشگاه  و بارگاه ملکوتی امامزاده یحیی بن زید  در ماه میهمانی خدا تقدیم بینندگان و علاقه مندان به ترتیل خوانی قرآن می شود.

برنامه " سخنرانی های ویژه " هر روز ساعت 12:50 به مدت 10 دقیقه با سخنرانی آیت ا... شاهرودی به تهیه كنندگی و کارگردانی علیرضا کلانتری ، 17:50 به مدت 30 دقیقه با سخنرانی آیت ا... نورمفیدی به تهیه كنندگی و کارگردانی مسلم رجبی و 22:30 به مدت 25 دقیقه با سخنرانی آیت ا... علوی گرگانی به تهیه كنندگی و کارگردانی آیت پهلوانی در طول این سی روز و سی شب از سیمای گلستان پخش می شود.

در ادامه مدیر کل صدا و سیما به معرفی  برنامه های رادیوی فارسی و برون مرزی این مرکز پرداخت و گفت: رادیو گلستان با ویژه برنامه "ساعت سرور " ویژه افطار صدای فارسی گلستان است که بصورت زنده از ساعت 19:05 به مدت 90 دقیقه تقدیم شنوندگان همیشه همراه گلستانی می شود.

این برنامه به تهیه کنندگی حمید کاویانی، محسن بنیامین، نور محمد گیلانی و محمد مهدی عاقل حقیقی  قراراست آداب و رسوم اقوام در ماه رمضان، تاکید بر گسترش فرهنگ افطاری ساده در خیابان ها و محله های پر رفت و آمد، معرفی موذن ها، قاریان و تولیدکنندگان خوب استان و... با گویندگی مهدی رایجی و مریم زنگانه روی آنتن می رود.

منتظر حجت از ویژه برنامه سحر رادیو گرگان با عنوان  "نجوای نیاز" نام برد و اظهار داشت: نجوای نیاز عنوان برنامه ایست كه به صورت زنده از ساعت 2:30 تا بعد اذان صبح در زمان سحرتقدیم روزه داران می شود.

این برنامه به تهیه كنندگی مجتبی طالبی با پخش برنامه هایی از قبیل پخش دعا و مناجات  (با صدای مداحان و هنرمندان گلستانی)،  دعای سحر،  قرائت ابوحمزه ثمالی و صحبت های آیت ا... نور مفیدی و...با گویندگی حسین آشور می باشد.

همچنین ویژه برنامه "از نگاه سالکان" به تهیه کنندگی محسن بنیامین با سخنرانی علمای استان آیت ا... نور مفیدی، آیت ا... میبدی و آیت ا... شاهردی ساعت 5:40 بامداد پخش می شود و  "جمع خوانی قرآن" هر روز از ساعت 15:00 ازصدای گلستان به صورت زنده به مدت 60 دقیقه روی آنتن می رود.

وی  در ادامه بیان داشت: رادیو برون مرزی نیز با ویژه برنامه "ضیافت الهی یا (تعالی نگ ضیافت چاغلاری)" ویژه برنامه سحری رادیو ترکمنی و برون مرزی گلستان است که بصورت زنده ویژه این ایام هر روز از ساعت 2:00 بامداد به مدت 180 دقیقه با آیتم هایی از جمله کلام رهبری، ترجمه دعای سحر، پاسخ به سوالات مذهبی، پخش تلفن های مخاطبان برون مرزی، ارتباط زنده با روحانیون و کارشناسان، ترتیل قرآن کریم، تواشیح و ... با تهیه کنندگی احمد قرنجیک و عبدالطیف گرکز روی آنتن می رود.

مدیرکل صداوسیمای گلستان همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و اذعان داشت : این معاونت نیز با اطلاع رسانی، تولید و پخش 30 گزارش موضوعی رمضان، 2 برنامه گفتگوی ویژه خبری، تهیه و ارسال اخبارتولیدی تلویزیونی و رادیویی به تهران و شبکه های سراسری را برای این ماه مبارک تدارک دیده است.

منتظر حجت در پایان به فعالیت های "معاونت فضای مجازی" برای این ایام اشاره کرد و افزود: معاونت فضای مجازی استان نیز همراه با دیگر معاونت های مرکز مطالب متنوع با موضوع ماه رمضان و شب های قدر و جشن رمضان را برای بارگزاری در شبکه های اجتماعی تهیه و تولید نموده از جمله می توان به  طراحی صفحه ویژه ماه مبارک رمضان در وب سایت مرکز با تولید و بارگذاری روزانه، بارگذاری روزانه قرآن کریم و ادعیه مناسب در قالب عکس و صوت، بازتولید از محتوای آرشیو در خصوص ماه مبارک رمضان، برگزاری پویش سفره های ساده افطاری در رادیونما و تلویزیون، تولید پوستر و اینفوگرافی،موشن گرافیک، تهیه عکس نوشت در خصوص موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان، تهیه عکس نوشت در خصوص موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان، تهیه موزیک ویدئوهای جذاب و شنیدنی به مناسبت جشن رمضان، کلیپ های مناجات خوانی، کلیپ ادعیه، تولید و انتشار پست های مرتبط با مناسبتهای ماه مبارک رمضان از جمله شبهای قدر، ایام شهادت امام علی (ع)، راهپیمایی روز قدس، عید فطر و ... نشر بسته های ویژه فضای مجازی از جمله عملکرد معاونت فضای مجازی رسانه استانی در این ایام خواهد بود.