جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تدارک ویژه صدا وسیمای مازندران برای تابستان 97 - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه صدا وسیمای مازندران برای تابستان 97

تدارک ویژه صدا وسیمای مازندران برای تابستان 97

 

با فرارسیدن فصل تابستان صدا و سیمای مازندران برنامه‌هایی را برای جذب بهتر مخاطب درنظر گرفت و سیاست‌هایی را برابر با این فصل برای بهره‌مندی مخاطبان و مسافران تابستانی تدوین کرد.

دراین راستا صدای مازندران پخش برنامه‌های تابستانی خود را برای پرکردن اوقات فراغت از روز عید فطر آغاز کرد تا مهمان خانه‌های مردم باشد و جذب حداکثری مخاطب را در دایره هدف برنامه‌های خود داشته باشد.

برنامه تابستانی «گلبانگ ساحل» از جمله برنامه‌های رادیو هست که به تهیه‌کنندگی فرهاد قلی‌نژاد و بهمن یداللهی به فراهم ساختن زمینه‌های مناسب برای بهره‌گیری هر چه بهتر از اوقات فراغت در ایام تعطیلاتِ تابستان برای مسافران و هم‌استانی‌ها، ايجاد حس شادي و طراوت برای مخاطبان و مهمانان و مسافران، آشنايي با آيين‌هاي بومی مازندران، معرفی مناطق گردشگري، ميراث فرهنگي و مناطق ديدني استان مازندران، آشنا نمودن مسافران با دریا و نیز خطرات احتمالی آن، اطلاع‌رساني در زمينه شرايط جوّي، راه‌ها، جاده‌ها، محدوديت‌ها و آزادي‌هاي تردد و عبور و مرور در استان مازندران و استان‌هاي همجوار، معرفي مشاهير، بزرگان و چهره‌هاي اثرگذار فرهنگي، سياسي و اجتماعي مازندران، آشنايي با آداب و آيين‌هاي سنّتي مازندران و... می‌پردازد.

همچنین برنامه‌های «چلچراغ» به تهیه‌کنندگی علیرضا دهقان به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با رویکرد مسابقه و سرگرمی در بین دانشجویانِ دانشگاه‌های مختلف استان با هدف شورآفرینی، تبیین مبانیِ انقلاب اسلامی و انتقال مفاهیم و آگاهی‌های مربوط به ریشه‌ها، تاریخ و دستاوردهای انقلاب، «پیشه‌کا» با محور اقتصاد مقاومتی و باهدف ترویج کار وکمک به انتخاب گزینه مورد علاقه جویندگان کار و «مشاعره» درقالب مسابقه ادبی در زمینه شعر و واژگان مازندرانی در ایام تابستان درحال پخش شدن هست. برنامه‌های «اقتصاد پویا»،«محیط زیست ما»، «طراوت» با پخش آهنگ‌های درخواستی مخاطبان از دیگر برنامه‌های رادیویی است که از سوی معاونت صدا در تابستان 97 درحال پخش هست.

معاونت سیمای مازندران نیز در ایام تابستان ویژه برنامه‌های متنوع، جذاب و مخاطب‌پسند برای هم‌وطنان مازنی در ساعات گوناگون تدارک دیده است:

ویژه‌ برنامه‌های «صواحی»،  باهدف ترویج فرهنگ بومی و ایجاد شور ونشاط و افزایش روحیه مخاطبان، «حالا ترانه» با پخش آهنگ‌های درخواستی مخاطبان، «ورزش مازندران» بررسی رویدادهای ورزشی در سطح استان، «مازرونی شو» باهدف ترویج فرهنگ و آداب و رسوم صحیح بومی ومحلی ونشر فضائل اخلاقی در جامعه، مجموعه تلویزیونی «دیدار» با رویکردی نو در جهت افزایش معلومات وشناخت مخاطبان با حضور چهره‌های ایرانی در قاب تصویر، «مله گردش» نیز با عزیمت  به روستاهای مازندران در صدد ترویج آداب، سنن وفرهنگ بومی ومعرفی کارآفرینان نخبه علمی وفرهنگی مازندرانی، برنامه «جامعه، فرهنگ و اقتصاد» با بررسی موضوعات مختلف اقتصادی واجتماعی، «خانواده و زندگی» با طرح موضوعات و مسائل اجتماعی وخانوادگی و مسایل مربوط به زندگی زناشویی از جمله برنامه‌های تابستانی برای جذب بیشتر مخاطب هست.

همچنین برنامه تلویزیونی «دل گپ» با موضوع زبان وادبیات بومی به ترویج فرهنگ وادب بومی تبری می پردازد و مسابقه محلی «کاکرون» با حضور در روستاها و شهرهای استان مازندران و در 2 بخش علمی و شفاهی باحضور خانواده‌ها برگزار می شود. قابل ذکر است که معاونت سیمای مازندران با ویژه برنامه‌های ترازو، دراستان، نسیم شمالی،گفتگوی ویژه خبری، تی تی، آویشکه، ستارگان محراب، میراث ماندگار، جامعه فرهنگ اقتصاد وجزر ومد نیز از دیگر برنامه‌های تابستان 1397 هست که سیمای مازندران برای اوقات فراغت مازنی‌ها در نظر گرفته است.