جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

تدارک ویژه صدا و سیمای خراسان جنوبی برای ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه صدا و سیمای خراسان جنوبی برای ماه مبارک رمضان

تدارک ویژه صدا و سیمای خراسان جنوبی برای ماه مبارک رمضان

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای خراسان جنوبی برای ماه مبارک رمضان مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، سیمای خاوران با برنامه " نسیم رحمت" در سحرگاه ماه مبارک رمضان همراه آغازین لحظات معنوی هم استانی هاست . تهیه کننده و کارگردان این برنامه مهدی مودی است و از محل آستان مقدس حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس استان خراسان جنوبی به صورت زنده تولید و پخش خواهد شد .

بیان نکات اخلاقی  ، تفسیر قرآن ، نکته های ناب ، احکام ، معرفی کتاب ، مداحی یا مناجات خوانی ، ارتباط تلفنی با شاعران و مناجات خوانان استان ، هر شب ارتباط تلفنی با اماکن مقدس یا مراجع و شخصیت های کشوری و همچنین ائمه جمعه استان ( شهرستانها و بخش های سطح استان ) از بخش های مختلف این برنامه است.

"گلشن وحی" هم امسال متفاوت با هرسال و بدون حضور مردم و با در نظر گرفتن تمهیداتی بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا به صورت زنده از شبکه استانی و شبکه های سراسری از محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس با برنامه جز خوانی صدای دلنشین قرآن را در منازل هم استانی ها طنین انداز خواهد کرد.

تهیه کننده این برنامه احسان جعفر زاده و کارگردان آن مهدی مودی است.

صدای خاوران با "سلام رمضان" به استقبال ماه مبارک رمضان می رود. تهیه کننده این برنامه مهدی امیرآبادی زاده است ،که به مدت 90 دقیقه به طور زنده در روز جمعه 5/2/99 مصادف با 30 شعبان  با هدف ایجاد فضای معنوی در آستانه ماه مبارک رمضان پخش می­شود.

"نسیم سحر" برنامه سحرگاهی ماه مبارک رمضان است که با پرداختن به "جذابیت های زندگی دینی ،آرامش و خوشبختی حاصل از آن" و استفاده از فرصت معنوی سحر ماه رمضان در "ایجاد تحول و تغییر در رفتارهای فردی و اجتماعی" و پرداختن به موضوع "سبک زندگی ایرانی- اسلامی" تلاش می کند لحظات خوبی را برای هم استانی ها به ارمغان آورد.

تهیه کننده این برنامه مصطفی باقری نژاد است و گوینده آن آقای فرشید جعفری ا که در فضای معنوی سحرگاهی به اجرا و خواندن متن وگفتگو با کارشناسان وخوانده پیامک ها و.... می پردازد.

برنامه «شهر یار» ویژه افطارهای ماه مبارک رمضان طراحی شده است.در این برنامه سعی شده با ایجاد فضای شاد وامیدآفرین در جامعه از یاس وناامیدی وسیاه نمایی دوری کنیم.موضوعات برنامه روزانه خواهد بود که متن مجری، کارشناسی، گزارش ونمایش بر اساس آن تنظیم وتولید واجرا خواهد شد.