سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

تدارک ویژه صدا و سیمای مرکز کرمان برای ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه صدا و سیمای مرکز کرمان برای ماه مبارک رمضان

تدارک ویژه صدا و سیمای مرکز کرمان برای ماه مبارک رمضان


صدا وسیمای مرکز کرمان با توجه به رسالت ذاتی خود در شرایط و اقتضائات ویژه حاکم بر جامعه در اثر شیوع ویروس منحوس کرونا و تعطیلی محافل مذهبی تدارک ویژه ای برای ماه مبارک رمضان دیده است .
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، دکتر علی رمضانی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان در تشریح برنامه‌های صدا و سیمای مرکز کرمان در ماه مبارک رمضان اظهار داشت :سیمای مرکز کرمان برنامه های ماه مبارک رمضان را  با برنامه  "سحرگاهان " ویژه سحر های این ماه مبارک آغاز می‌کند ، در این برنامه بخش های متفاوتی چون: ادعیه ،مناجات سحرگاهی، یاد ی از یاران ،دعای فرج، کلام بزرگان، نماز صبح ، دعای سحر ، خاطرات رمضان ،تغذیه در سحر،اذان صبح به همراه زیرنویس اذان شهرستان های استان ،به مدت ۹۰ دقیقه تولید و پخش می‌شود .
مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان افزود:"ضیافت" ،عنوان ویژه برنامه افطار سیمای مرکز کرمان است که از اول ماه مبارک رمضان هر روز قبل از اذان مغرب به مدت ۶۰ دقیقه با رویکرد ایجاد فضای معنوی و امید آفرینی و نشاط  و با موضوعات مفاهیم و برکات ماه مبارک رمضان با حضورکارشناسان مذهبی و پزشکی و مهمانان ویژه  از اقشار مختلف از جمله :کارآفرینان و نخبگان عرصه تولید، پزشکان و پرستاران از جان گذشته، خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران و خیرین تقدیم مخاطبان  می شود . در این برنامه بخش های تواشیح، مناجات ، سرود  و مجموعه برنامه  اذان  ونماز مغرب پخش می شود.
دکتر علیرمضانی در ادامه گفت: جزء خوانی قرآن کریم هر روز از ساعت 18 تا 19 و هر شب  قرائت دعای افتتاح و سخنرانی از سیمای مرکز کرمان پخش میشود و ویژه برنامه شبهای قدر همزمان با لیالی قدر تقدیم مردم دیار کریمان میشود.
همچنین دعای ابو حمزه ثمالی از محل گلزار شهدای کرمان و مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بدون حضور مخاطب تقدیم شنوندگان و بینندگان خواهد شد.
وی همچنین گفت :همزمان با ماه مبارک رمضان و در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) مبنی بر کمک مومنانه ،برنامه های ویژه ای با همکاری ستاد مواسات و ستاد دیه استان ، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد شهید و امور ایثارگران تدارک دیده شده است.
دکتر علیرمضانی افزود:زندگی زیباست، پزشک شما ،ره عشق  و در شهر نیز از برنامه هایی هستند که در ماه مبارک  رمضان بصورت ویژه تولید و پخش می شوند.
 دکتر علی رمضانی در ادامه  خاطر نشان کرد: "به خدا نزدیک‌تر "عنوان ویژه برنامه رادیواست که در سحرگاهان با میهمانان ضیافت الهی همراه خواهد شد . این برنامه از ساعت 3 و 15 دقیقه بامداد با بخش های  گفتار ،کارشناسی، دعای روز ، دعای سحر ،اذان صبح ،دعای فرج ،نماز رهبرمعظم انقلاب ،تواشیح و احکام ماه مبارک رمضان پخش می‌شود. برنامه "ضیافت" نیز از صدای مرکز کرمان به عنوان  ویژه برنامه افطار پخش می شود و روزه داران عزیز میتوانند از این برنامه بهره مند شود . در این برنامه بخش‌های مختلفی همچون : یتیم نوازی، همنشینی با خوبان ،پرهیز از معاصی، قدرشناسی ،قرائت پیامکهای مخاطبین ،پخش نماز رهبر معظم انقلاب و گزارش به مدت ۶۰ دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو کرمان می شود . "بر حریر قدر"ویژه برنامه شبهای قدر است که از رادیو کرمان تقدیم مردم متدین استان کرمان میشود و همچنین در شبهای ماه مبارک رمضان  دعای افتتاح ،دعای مجیر و مناجات آقا امیرالمومنین علی (ع) و هر صبح از ساعت 5 الی 6 بامداد ترتیل قرآن کریم و عصرها از ساعت 18 الی 19  جزء خوانی قرآن از رادیو کرمان پخش میشود.
کاروان ،مرثیه آفتاب ،روز فریاد، ماه نو، کاروان شادی  و عید عاشقان از جمله برنامه‌های دیگر رادیو کرمان است که در این ماه به صورت ویژه تقدیم شنوندگان رادیو کرمان میشود.
مدیر کل مرکز کرمان در ادامه گفت: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز کرمان نیز از آغاز ماه مبارک رمضان با تهیه  گزارشهایی با موضوع  فواید روزه‌داری ، اطعام و اکرام ایتام ، کمک های خیریه ها به افراد بی بضاعت، انفاق و دستگیری از مستمندان ،تهیه گزارش درباره شخصیت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و شهادت آن حضرت وپوشش مراسم لیالی قدر ، روز قدس  و عید سعید فطر در این زمینه تلاش خواهد کرد .
معاونت فضای مجازی مرکز کرمان نیز با تولید آثار متناسب با ماه مبارک رمضان بامخاطبان خود همراه می شود و سعی در انتقال پیام های ،با محتوا و اثر بخش دارد .
دکترعلیرمضانی افزود: تولید و انتشار ،پوستر، موشن گرافیک ،کلیپ تصویری پاد کست با موضوعات حدیث ،نماز، مکارم الاخلاق ،اوقات شرعی ،مناسبت های عمومی ،احکام روزه ، طب سنتی و روزه داری ،حدیث انتظار ،نماز ، بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز کرمان و با بهره‌گیری از ظرفیت پیام رسان سروش برای نشر محتوای تولید شده ، از جمله اقدامات فضای مجازی مرکز کرمان هستند.