سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

تدارک ویژه صدا و سیمای گلستان در هفته دفاع مقدس - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک ویژه صدا و سیمای گلستان در هفته دفاع مقدس

تدارک ویژه صدا و سیمای گلستان در هفته دفاع مقدس

 

مدیرکل صدا سیمای گلستان در جلسه هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس از تدارک رسانه استانی برای این هفته خبر داد و افزود: هفته دفاع مقدس یادآور خون‌های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد است و صدا و سیما استان با تولید و پخش برنامه‌های مختلفی یاد و خاطره رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی را گرامی داشته و به تبیین نقش خطیر نیروهای سپاه، ارتش، بسیج و اقشار مردم در هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، منتظرحجت در ادامه بیان داشت: امسال هم با پیش بینی های صورت گرفته در معاونت های سیما، صدا و برونمرزی، خبر و فضای مجازی برنامه های متنوع و جذابی با محوریت دفاع مقدس تولید، تامین و پخش خواهد شد.

وی انعکاس و آشنایی نسل جوان جامعه با ارزشهای نظام را ضروری دانست و گفت: معاونت سیما با  تدارک ویژه به استقبال برنامه‌های هفته دفاع مقدس میرود.

مدیر کل صدا و سیما در ادامه افزود:  سیمای گلستان  ویژه برنامه "حماسه سازان گام دوم" را برای این هفته روی آنتن می برد.

این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی جمال الدین نصرتی در 7 قسمت 45 دقیقه ای با محوریت تحقق بیانیه ی راهبردی گام دوم انقلاب از 31 شهریور ساعت 22:00 تقدیم بینندگان همیشه همراه گلستانی می شود.

حماسه سازان گام دوم با دعوت از رزمندگان و ايثارگران هشت سال دفاع مقدس و بيان خاطرات شيرين، مصاحبه با فرماندهان و سرداران 8 سال دفاع مقدس و دل نوشته های نسل سوم و چهارم انقلاب بینندگان خود را بيشتر با حال و هوای آن روز های جبهه آشنا می كند.

از دیگر آیتم های این برنامه شامل دیدار و مصاحبه با پدران و خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، نویسندگان دفاع مقدس و گزارش های مردمی، کلیپ، موسیقی، مسابقه پیامکی و...می باشد.

دستیار تهیه و برنامه ریز علی رجبلو، تصویربرداری این برنامه را رضا صمدلویی، ایوب ابری و یاسر پاکزاد، دستیارصدا و تصویر محسن مشهدی رضا و  اجرای آن را  علی خالقی برعهده دارند.

همچنین از دیگر برنامه های سیمای گلستان در این ایام "پوشش رژه دفاع مقدس" به مدت 120 دقیقه به تهیه کنندگی ابراهیم امیر خانی، ویژه برنامه "خانه محبت" در 3 قسمت با موضوع دفاع مقدس از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه  به تهیه کنندگی مسلم رجبی ، "گام"  2 برنامه با موضوع 8 سال دفاع مقدس و جوانان از ساعت 18:30 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی مهدی رئیسی، برنامه کودک "ی آسمون ستاره" نیز در قالب 4  برنامه 45 دقیقه ای با موضوع دفاع مقدس به تهیه کنندگی حمیدرضا دنکوب، برنامه های  "اولکام"، "افلاکیان"، "قرارشبانه"، "قرار دل" و"حالا حرکت"    و ... از دیگر برنامه سیمای گلستان در این ایام است.

منتظر حجت به اقدامات معاون صدا  و واحد برون مرزی مرکز در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت:  شبكه استانی صدای گلستان هم برای این هفته دو ویژه برنامه "نمایش هفته " و "یک جرعه عاشقی" را  تدارک دیده است.

" نمایش هفته" به تهیه کنندگی مجتبی طالبی از ساعت 20:30 به مدت 30 دقیقه زندگینامه شهیدان سردار محمدرضا عسگری، شهید حاج حسن پقه، شهید علی اکبرعرب بالاجلینی، شهید محمد طاهر طاهری و ...از بدو تولد تا زمان شهادت این بزرگوران را به صورت نمایش به سمع همراهان همیشگی خود می رساند.

نویسندگی این نمایش ها را مجتبی طالبی، صدابرداری راحله بسطامی و جلال حسین زاده، بازیگران نمایشی داود سعیدی، یحیی دیوانی، سهیلا شافعی، ملوک طلوع نژاد،  زهرا امامی، مهدی صفرپور، علیرضا پورمحمد و... برعهده دارند.

 و ویژه برنامه "یک جرعه عاشقی" به تهیه کنندگی محمد مهدی عاقل حقیقی، گزارشگر سالار احمدی،  صدابردار مجید کریمی در 7 قسمت 10 دقیقه ای ساعت 14:50خاطرات بازماندگان 8 سال دفاع مقدس را از زبان خودشان پخش می کند.

وی افزود: رادیو ترکمنی برون مرزی با ویژه برنامه "سایرایاراولکام" بصورت زنده در 7 قسمت از ساعت16:00 به مدت 120 دقیقه با آیتم هایی از جمله گفتار، رژه دفاع مقدس، کلام رهبری، گزارش مردمی و ... به تهیه کنندگی احمد قرنجیک، عبدالطیف گرکز و لطیفه دوجی و دیگر برنامه های رادیو ترکمنی مرکز شامل "خانه و خانواده" ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه با موضوع خانواده و دفاع مقدس به تهیه کنندگی لطیفه دوجی، "جهان سیاست" به تهیه کنندگی احمد قرنجیک از ساعت 20:25 به مدت 10 دقیقه با موضوع 8 سال دفاع مقدس، " خطبه های نماز جمعه" از ساعت 21:20 به مدت 20 دقیقه به تهیه کنندگی تازه گل ایگدری، "اخبار"  ترجمه و پخش خبرهای ارسالی از تهران در خصوص هفته دفاع مقدس در 6 بخش 10 دقیقه ای و  "تفاسیر سیاسی" ترجمه و پخش تفاسیر ارسالی از معاونت برون مرزی سازمان در خصوص دفاع مقدس را در 3 بخش در این ایام روی آنتن می برد.

مدیر کل صدا و سیما همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و اذعان داشت : این معاونت با 9 گزارش تولیدی و 15 گزارش خبری و 1 مستند خبری  در رادیو و تلویزیون و بارگزاری در صفحه خبرگزاری استانی و2 گفتگوی ویژه خبری به مدت 25 دقیقه در هفته دفاع مقدس همراه مردم گلستان خواهد بود.

منتظر حجت در پایان با اشاره به اینکه رسانه ملی و استانی همواره در پاسداشت ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است افزود: معاونت فضای مجازی مرکز همراه با دیگر معاونت های مرکز نیز در این ایام مطالب متنوع با موضوع دفاع مقدس را برای بارگزاری در شبکه های اجتماعی تهیه و تولید نموده 15 پوستر، 25 عکس نوشت، 5 اینفوگرافی، 20 کلیپ هفته دفاع مقدس، 10 پادکست و ... نشر بسته های ویژه فضای مجازی از برنامه های سیما و صدا از جمله عملکرد معاونت فضای مجازی رسانه استانی در این ایام خواهد بود.