جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تدارک گسترده رادیو معارف برای جشن نیمه شعبان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک گسترده رادیو معارف برای جشن نیمه شعبان

تدارک گسترده رادیو معارف برای جشن نیمه شعبان

تدارک گسترده رادیو معارف برای جشن نیمه شعبان

مدیر رادیو معارف از تمهیدات گسترده این رسانه دینی در ترویج بصیرت و فرهنگ مهدویت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف مجتبی تونه ای مدیر رادیو سراسری معارف با تبریک  عید بزرگ نیمه شعبان و سالروز میلاد پر برکت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف گفت : هر ساله میلیون ها نفر از عاشقان و منتظران حضرت مهدی (عج) در ایام نیمه شعبان راهی قم و مسجد مقدس جمکران می شوند. رسانه دینی رادیو معارف تلاش می کند از این ظرفیت برای ترویج آموزه های مهدوی و تبیین وظایف منتظران به نحو شایسته بهره برداری نماید.

مدیر رادیو معارف افزود: در این ایام به طور ویژه مباحث تخصصی مهدوی از جمله شرایط وعلائم ظهور؛ وظایف منتظران در برابر علائم و نشانه ها ؛ آسیب شناسی مباحث مهدویت و واکاوی جریان های انحرافی همچنین مسئله ولایت فقیه در عصر غیبت ؛ بیداری اسلامی و موضوع بصیرت و مهدویت توسط حضرات آیات عظام و اساتید و کارشناسان حوزوی به مخاطبان رادیو معارف ارائه می شود.

مجتبی تونه ای در ادامه به تشریح ویژه برنامه های رادیو معارف در ایام نیمه شعبان پرداخت و گفت: با هدف زنده کردن سنت حسنه احیای شب نیمه شعبان، این مراسم به صورت زنده و مستقیم از مسجد امام حسن عسکری علیه السلام برای مخاطبان بیدار دل رادیو معارف پخش خواهد شد. وی همچنین از پخش زنده همایش بین المللی "دکترین مهدویت " در روزهای 30 و 31 اردیبهشت ماه خبر داد .

وی خاطرنشان کرد : ویژه برنامه « صبح امید » از 25 اردیبهشت تا اول خرداد هر روز صبح ساعت 40 : 8 متناسب با عناوین ایام دهه مهدویت به موضوعات « مهدویت و دعا » ؛ « مهدویت و ولایت فقیه» ؛«مهدویت، ادب و هنر»؛«مهدویت و صهیونیسم» ؛ «مهدویت و رسانه» ؛ «مهدویت، جهاد علمی و عقلانیت » ؛ «مهدویت و جوان» ؛ «مهدویت و سبک زندگی» ؛«مهدویت و خانواده» ؛ «مهدویت و اقتصاد مقاومتی» و «مهدویت و انتظار جهانی» می پردازد.

به گفته ی مدیر رادیو معارف، با استقرار گروه سیار رادیویی در محل مسجد جمکران  ویژه برنامه های « او خواهد آمد » ؛ « روشن تر از خورشید » ؛ « به رنگ خدا »  و « جان جهان » در شب و روز میلاد ، به صورت مستقیم از این مکان مقدس به سمع معارف جویان خواهد رسید.

مجتبی تونه ای  در پایان اظهار داشت : امیدواریم تلاش همکاران ما در رادیو معارف برای نشر معارف مهدویت و تحقق جامعه مهدوی مورد استفاده مخاطبان قرار گیرد و به فضل الهی از عنایات خاصه امام زمان ارواحنا فداه بهره مند گردیم.