جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تدوین سند « نظام رسانه 1404» در رسانه ملی - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدوین سند « نظام رسانه 1404» در رسانه ملی

قائم مقام سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از تدوین سند « نظام رسانه در افق 1404 » در آینده نزدیک خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در جلسه شورای مدیران صدا و سیمای خراسان رضوی فناوری اطلاعات در رسانه را در عصر امروز بسیار مهم دانست و گفت: تأکید بر تمرکز زدایی و عبور از بخشی نگری در سیاست گذاری ها از تدوین تا اجرا مهمترین شاخصه سند راهبردی نظام رسانه در افق 1404 است.

قائم مقام سازمان صدا و سیما خارج شدن از قالب تک رسانه ای، رگولاتوری و مقررات گذاری، امنیت سیگنال رسانی، ساماندهی نیروی انسانی و اصلاح زیر ساخت ها را به عنوان اساسی ترین مؤلفه های اقدام در این عرصه نام برد و افزود: با اجرای سند راهبردی نظام رسانه، در آینده شاهد تحولات ملموسی در عرصه رسانه خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم راه اندازی شبکه ملی زیارت در مشهد مقدس را با توجه به قابلیت ها  و ظرفیت های موجود اقدامی مبارک خواند و تأکید کرد: تفویض اختیارات در ابعاد سیاست گذاری منطقه ای یا محلی و خودگردانی در چارچوب اهداف متعالی نظام نیز از جمله اقداماتی است که در چشم انداز افق رسانه 1404 در نظر گرفته شده است.

alt

حجت الاسلام و المسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره  به کسب افتخارات مرکز خراسان رضوی در جشنواره ها و تولیدات مختلف، به  تعمیق بخشی شعار سال و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تطبیق برنامه ها با آن در مرکز خراسان رضوی گفت : از آنجا که خراسان رضوی همه ساله پذیرای حدود 25 میلیون زائر بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) است، شبکه ملی زیارت مهمترین منبع تامین کننده نیاز معرفتی و معنوی زائران داخلی و خارجی  و مجاوران خواهد بود که به فرهنگ زیارت در اقصی نقاط کشور و جهان اسلام نظر دارئد .

همچنین قائم مقام صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نشست شورای مدیران مرکز خراسان رضوی گفت: با رایزنی های مسئولان رسانه ملی، قرارداد پخش مستقیم مسابقات فوتبال جام جهانی مقدور شده است و مشکلی برای پوشش رسانه ای این رویداد ورزشی نداریم.

مهندس ذوقی معاونت فنی مرکز خراسان رضوی نیز اعلام کرد: این معاونت توان پشتیبانی و پخش این مسابقات را با کیفیت HD دارد و مرکز خراسان رضوی آماده همکاری با تمامی عوامل سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.