سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

ترسیم نقشه راه فعالیت کارکنان مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ترسیم نقشه راه فعالیت کارکنان مرکز خراسان رضوی

ترسیم نقشه راه فعالیت کارکنان مرکز خراسان رضوی

ترسیم نقشه راه فعالیت کارکنان مرکز خراسان رضوی

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نقشه راه فعالیت کارکنان حوزه های فنی، صدا ، سیما و  خبر مرکز را طی سه سال 94، 95 و 96 بر مبنای سیاست های جدید و اصول ابلاغی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به صورت مبسوط تبیین و ترسیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی طی نشست های جداگانه تخصصی، سیاست های کلان سازمان و دستور العمل های اجرایی واحدهای مذکور را تشریح و مصادیق آن به صورت مجزا و مفصل بر مبنای شعار راهبردی رسانه اسلامی – رسالت جهانی و همچنین انطباق با چهار محور دین، اخلاق، امید و آگاهی ارائه کرد.

وی با تأکید بر اینکه در کریدور تحول در تولید و محتوا، تبدیل فعالیت ها از حالت سیلویی به فعالیت های چند ضلعی تعاملی ، خدمت محور و پویا ضرورتی اجتناب ناپذیر است، افزود: پیشران این تحول دو عامل نیروی انسانی کار آمد و تولیدات کیفی مؤثر و جریان ساز است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی سند راهبردی و عملیاتی ابلاغی را بیشتر معطوف به حوزه های تولیدی ارزیابی و تصریح کرد: طراحی راهکارهای تحقق این سند و تثبیت و نهادینه سازی آن لازمه تحول و نوآوری است که عموم مردم از آثار مثبت آن بهره مند خواهند شد.

ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی، برنامه ریزی جامع و نظارت کیفی به برنامه ها، توسعه مشارکت ها و جذب منابع مالی جدید ، تقویت فرایند نظارت و ارزیابی، ارتقای کیفیت تولیدات، چابک سازی ساختار و حذف فعالیت های موازی،  تقویت آموزش کارکنان، ارتقاء مدیریت و گردش مدیران و افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها از جمله سیاست های کلان مرکز در این دوره جدید عنوان شد.

حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی طراحی کنداکتور غیر خطی و هوشمند، افزایش اعتماد عمومی مردم، بهره گیری از تنوع فرهنگی، برند سازی تولیدات، تقویت باورها و معارف دینی، غنا بخشی تولیدات از طریق پژوهش های کاربردی، تنوع برنامه ها بر مبنای اطلس فرهنگی و غنا بخشیدن به فرهنگ زیارت و ارادت به ائمه اطهار (ع) را نیز در زمره سیاست های کلان تولیدی مرکز خراسان رضوی اعلام کرد و گفت: خروج از ایستایی و پرهیز از کلیشه های خسته کننده و تلاش در جهت چالاکی، ایجاد جذابیت بر مبنای اصول اعتقادی، توسعه زیر ساخت های فنی و از سویی خواست مردمی مطالبه جدی اداره کل صدا و سیمای خراسان رضوی از کارکنان مجموعه های فنی، صدا، سیما و خبر است.

 

گفتنی است در پایان هر نشست، از تلاش برجسته عوامل مؤثر در پیشرفت سال 93 از همکاران حوزه های، فنی، صدا، سیما و خبر خراسان رضوی با اهداء لوح و هدایایی تقدیر شد.